Call of DutyNişancı Oyunu

Call of Duty bir yılda 50 milyon oyuncu kaybetti

Call of Duty oyuncuları oyunu terkediyor. Activision’ın bugün yayınlanan ilk 2022 yatırımcı raporuna göre, Call of Duty oyunlarındaki kullanıcılar 2021 boyunca ve 2022’de sayısı düştü. Call of Duty: Warzone’un muazzam popülaritesi sayesinde 2021’de aylık 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan seri, istikrarlı bir şekilde 50 milyon oyuncu kaybetti.

Şimdi, Call of Duty yaklaşık 100 milyon oyuncuya sahip. Oyunun hala çok sayıda oyuncusu var, ancak bu, Warzone’un 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana serinin gördüğü en keskin düşüş. Activision, keskin düşüşü Call of Duty: Vanguard için hayal kırıklığı yaratan satışlara ve Warzone’daki “düşük katılıma” bağlıyor. Activision, Vanguard’ın normalden daha düşük satışlarından daha önce bahsetmişti, ancak Warzone’un oynaması ücretsiz olduğunu ve muhtemelen Call of Duty oyuncularının en büyük bölümünü temsil ettiğini düşünürsek, muhtemelen çok fazla suçlamayı hak ediyor.

Warzone’un düşüşü, ortalama Warzone oyuncusu için sürpriz olmayacak. 50 milyonluk düşüş, sıkıcı mevsimsel eklemeler, yıkıcı dengeleme sorunları ve haftalarca düzeltilemeyecek, oyunu bozan hatalarla başlatılan yeni bir harita dahil olmak üzere, oyundaki hayal kırıklığı yaratan bir yılı yansıtıyor.

Activision, giderek artan bir şekilde, hayranların favorisi Call of Duty geliştiricisi Infinity Ward’a olan umutlarını artırıyor gibi görünüyor. Stüdyo, bu yılın sonlarında çıkacak Modern Warfare 2019’un devamı üzerinde çalışıyor ve bir sonraki Modern Warfare’ı çalıştıran motorda “temelden” yapılan Warzone’un devamına öncülük ediyor.

Warzone 2 ya da Activision buna ne demeye karar verirse, bu yıl içinde tanıtılacak ve 2023’te piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Automatonları Nasıl Öldürürsün?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2 Balıkçılık Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Epic Games’te ortaya çıkan bilgilere göre Uncharted: Legacy of Thieves PC’ye çıkabilir