Elden RingRehber

Elden Ring’de Daha Fazla Hayatta Kalmak İçin İpuçları

Elden Ring’de nasıl daha az ölürsünüz? Rehberimizdeki ipuçları sayesinde daha uzun süreli savaşlar yapabileceksiniz. Elden Ring rehberinin bu sayfasında, Soulsborne türüne yeni başlayan oyuncular için ölümleri azaltmak adına izleyecekleri ipuçlarını okuyacaksınız. Elden Ring rehberinin bu sayfasında, maceralarına Soulsborne türüyle başlamak isteyen oyuncular için bazı ipuçlarını okuyabilirsiniz. Bu tür oyunlarda ölüm sayısını azaltmakla ilgili ipucu veriyoruz. Bu ipuçlarını takip ederek daha az sıklıkta ölecek ve oyundan daha fazla tatmin olacaksınız.

Soulsborne oyunlarında ana karakterin ölümü, özellikle bu tür oyunların zorluk seviyesinin yüksek olması nedeniyle çok yaygın bir durumdur. En küçük hatanın bile karakterinizi öldürebileceği doğrudur. Ancak, daha az sıklıkta ölmenize yardımcı olabilecek bazı yöntemler ve ipuçları var. Bunları aşağıda listeledik;

  1. NPC’lerin söylediklerini dinleyin
  2. Düşmanları birbirinden ayırın
  3. Kalkanınızı bilmediğiniz yerlerde mutlaka kullanın
  4. Karakterinizi ve ekipmanınızı sık sık geliştirin
  5. gizli
  6. Yardım almak+

NPC’lerin söylediklerini dinleyin

NPC’lerden gelen tüm tavsiyeleri dinleyin ve uygulayın. Bazı NPC’ler yalan söyleyebilir (örneğin, Yamalar bunu yapmakla oldukça ünlüdür), ancak karakterin doğru söyleyip söylemediğine bakılmaksızın, söylediklerini aklınızda tutmalısınız. Doğru ya da yanlış olup olmadığı verilen duruma veya alana bağlıdır. En önemlisi de bahsi geçen aşamaya geldiğinizde çok daha dikkatli olmanızı sağlayacak ve bu da ölümden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Düşmanları birbirinden ayırın

Büyük bir düşman grubuyla savaşmak zorunda kalırsanız, menzilli saldırılar veya yemlerle birkaç düşmanı cezbetmeye çalışmanız işe yarayabilir. Bu, birçok tehlikeden kaçınmanıza, oyunu daha kolay hale getirmenize ve ölümlerinizi daha az sıklıkta yaşamanıza olanak tanır.

Kalkanınızı bilmediğiniz yerlerde kullanın

Bu ipucu, özellikle Dark Souls serisi söz konusu olduğunda çok yaygındır. Kalkanınızı çekerek ve sürekli blok yaparak, beklenmedik saldırıların hasarını engelleyebilir ve savuşturabilirsiniz. Bu tavsiye, özellikle dar odalar gibi bilinmeyen konumların olduğu aşamalarda kullanışlıdır. Koridorun arkasında bir düşman olabilir ve kalkanınız kaldırılmış olarak ileriye doğru yürüyerek, bir saldırıyı beklemeden bile engelleyebilirsiniz.

Karakterinizi ve ekipmanınızı sık sık geliştirin

Hem karakteriniz hem de silahlarınız oyunun sonraki aşamalarına yetecek kadar yükseltilmelidir. Karakterinizi veya ekipmanınızı yükseltmeyi görmezden gelirseniz, daha güçlü düşmanlarla karşılaştığınızda daha fazla zorlukla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, özellikle zaten bir yapıya karar verdiyseniz, karakterinizi ve silahlarınızı sık sık yükseltmeyi unutmayın.

Gizlilik

Sekiro ve hatta Elden Ring gibi bazı Soulsborne oyunları size gizliliği kullanma seçeneği sunar. Bu, belirli bir yere sessizce sızmak ve düşmanları yavaş ama çok etkili bir şekilde öldürmek için mükemmel bir yoldur. Gizli yaklaşım, özellikle ana karakterinizin düşman birlikleriyle çevrili olabileceği yerlerde önerilir.

Yardım almak

Yardım istemekten korkmayın. Diğer oyuncular, belirli öğeler aracılığıyla, belirli bir konumu yenmek veya bir patronla savaşmak için size yardım teklif edebilir. Bu aynı zamanda belirli NPC’ler ve çağrılan ruhlar için de geçerlidir. Tüm işi sizin için yapmasalar bile, tehlikeli düşmanları sizden uzaklaştıracak ve onları öldürmeyi çok daha kolay hale getireceklerdir. Bu yöntem sayesinde ölümün önüne geçebileceksiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S’de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor