Epic GamesSandbox

Lego ve Epic Games yeni ortaklığını duyurdu

Lego ve Fortnite yapımcısı Epic Games bugün, genç oyuncular için güvenli bir alan oluşturmaya odaklanan “metaverse’in geleceğini şekillendirmek için uzun vadeli bir ortaklık” duyurdu. İkili bugün yaptıkları ortak açıklamada, “Aile dostu dijital deneyim, çocuklara güvenli ve pozitif bir alanda kendilerine güvenen yaratıcılar olmaları ve harika oyun fırsatları sunmaları için onları güçlendirecek araçlara erişim sağlayacak” dedi.

Detaylar çok yeni, ancak Lego’nun dijital geleceği için büyük bir taahhüt ve Epic Games’in çocuklara güvenli bir markaya emanet edilmesi büyük bir kazanç gibi geliyor. Epic’in Lego oyunu nasıl olacak? Hemen, canlı hizmet sanal alanı Roblox’un yankıları akla geliyor – ve burada, Lego’nun duyurusunda neden çocuk güvenliğini bu kadar yoğun bir şekilde vurguladığını görebilirsiniz. Roblox, gençler arasında oldukça başarılıdır, ancak aynı zamanda çocuk güvenliği özellikleri, uygun olmayan içeriği nasıl denetlediği ve içerik oluşturucuları nasıl tazmin ettiği konusundaki eleştiriler de almıştır.

Bugünün basın bülteninde “Lego Group, 90 yıldır, işinin özü olmaya devam eden Lego parçaları sonsuz yaratıcı olasılıkları aracılığıyla oyun yoluyla nesiller boyu çocuklara ilham verdi” diyor. “Şirket, UNICEF ile endüstri standardı bir Dijital Çocuk Güvenliği Politikasının geliştirilmesi ve çocuklar için ilk tamamen canlı yönetilen sosyal uygulamanın 2016 lansmanı dahil olmak üzere çocuklar için güvenli dijital oyun deneyimleri tanımlamada liderdir.”

Proje üzerindeki çalışmalar hala erken görünüyor ve bugün Lego ve Epic Games, ortaklığına rehberlik edecek üç ilke üzerinde bir anlaşmayı duyurdular:

  1. Güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını koruyun.
  2. En iyi çıkarlarını ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini koruyun.
  3. Çocuklara ve yetişkinlere dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güç verin.

Lego’nun video oyunu teklifine, yıllar içinde TT Games tarafından geliştirilen lisanslı sürümler hakim oldu – bu haftanın yeni çıkan Lego Star Wars: The Skywalker Saga gibi – ama aynı zamanda markasını farklı, sandbox tarzıyla uğraşmaları için başkalarına da lisansladı. Lego Minifigures Online ve Lego Universe gibi geçmişteki oyunlar bunlara örnek olabilir. Lego içeriğinin Epic’in ana franchise geçiş merkezi olan Fortnite’a entegre edileceğine dair hiçbir öneri yok.

Epic patronu Tim, “Lego Group, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü büyüledi ve metaverse’de, eğlenceli, çocuklar ve aileler için yapılmış bir alan oluşturmak için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Lego patronu Niels B Christiansen, “Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alır ve ikisi arasında sorunsuzca hareket eder” diye ekledi. “Dijital deneyimler aracılığıyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Ancak onları güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı kılmak gibi bir sorumluluğumuz var. Tıpkı çocuk haklarını koruduğumuz gibi. Nesiller boyu güvenli fiziksel oyun için, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Açık DünyaRol OyunuSandbox

Albion Online Crystal Raiders Yayınlandı

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Nasıl Işınlanırsınız?

MinecraftSandbox

Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Bu hafta sonu New World’ü ücretsiz oynayın