MinecraftRehber

Minecraft – Oluşturduğunuz Dünyanızı Nasıl Yedeklersiniz?

Minecraft, Mojang’ın oyunculara belirli Dünya Kuralları altında istediklerini yapma özgürlüğü veren bir Sandbox oyunudur. Bu kadar çok oyuncu SMP’ler, Gigantic Builds, RPG Realms, Redstone Machines, vb. gibi birçok şaşırtıcı ve güzel şey yaptı. Bunların her biri, oyuncuların binip atlayabileceği Minecraft Sunucularında yapılır. Diyelim ki Minecraft veya sizin tarafınızdan bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. Bu nedenle, herhangi bir değişiklik yapmadan önce Dünyanızı yedeklemek isteyeceksiniz. Bu kılavuzda, Minecraft’ta Dünyanızı Nasıl Yedekleyeceğinizi göstereceğim.

Minecraft Dünyanızı Nasıl Yedeklersiniz?

Bir Tek Oyunculu Minecraft Dünyası yaptığınızda, oyun bunun bir Dosyasını oluşturacaktır. En Son Yüklemeler seçeneğinin yanındaki Klasör Simgesine tıklayarak Minecraft başlatıcısından bunlara erişebilirsiniz. değilse, Çalıştır Penceresine %appdata% yazarak manuel olarak da erişebilirsiniz. Windows + R Tuşlarına basarak Çalıştır Penceresine erişebilirsiniz. Şimdi birçok klasörden .minecraft klasörünü görmelisiniz. Zaten o klasörde değilseniz tıklayın. .minecraft klasöründe saves klasörünü bulmalısınız. Bu Klasör, tüm Tek Oyunculu Minecraft Dünyalarınızın oyun dosyalarını içerir. İstediğinizi seçin ve USB veya Masaüstü gibi başka bir yere kaydedin.

Alternatif olarak, Minecraft World’ü oyun içinden seçip Düzenle’ye tıklayarak Yedekleyebilirsiniz. Bundan sonra Yedekleme Yap’a tıklayın. Bu, .minecraft/backups içinde bir Yedekleme dosyası oluşturacaktır. Yedeklemeyi geri yüklemek istiyorsanız, Yedekleme Klasörünü Düzenle ve Aç’a tıklayın. Zip’i alın ve kaydetme klasöründeki dosyaları değiştirin.

Bu tamamen Minecraft Dünyanızı Nasıl Yedekleyeceğinizle ilgiliydi. Umarız bu rehber size yardımcı olmuştur.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring yakında bir VR Modu alabilir, ilk oyun görüntüleri