MMORPG

World of Warcraft bir sonraki DLC Dragonflight olarak adlandırılacak

World of Warcraft oyuncuları, genişleme henüz duyurulmamış bir tarihte çıktığı zaman ejderhalara binebilecekler.

Geç saatlerde bir dizi sızıntının ardından Blizzard, World of Warcraft için bir sonraki büyük genişlemenin Dragonflight olarak adlandırılacağını resmen açıkladı. Henüz duyurulmamış bir tarihte gelecek olan genişleme, World of Warcraft canlı yayın etkinliği sırasında ortaya çıktı, burada yeni bir sinematik fragman gördük ve ne sunacağıyla ilgili bazı ince ayrıntıları öğrendik.

Bir basın açıklamasında belirtildiği gibi, genişlemenin WoW’un ilk ırk/sınıf kombinasyonunu Dracthyr Evoker ile tanıtacağı söylendi. Dracthyr Evoker olarak oynayanlar, savaşta somutlaştırabilecekleri kendi ejderha avatarlarını tasarlama fırsatına da sahip olacaklar. Bu karakter türü de 58. seviyeden başlayacak, yani daha yeni içerikle başa çıkma konusunda oldukça yetenekli olmalılar. Esasen bu genişlemeye adını veren ejderha binme mekaniğine gelince, bu tüm oyunculara açık olacak ve görünüşte özelleştirilebilen bir ejder arkadaşı kullanılarak yeni bir dinamik uçuş şekli olarak sunulacak. Ayrıca bu genişlemenin, oyunculara “karakterlerini tanımlama konusunda yeni özgürlük ve derinlik” sağlamayı amaçlayan yetenek ve meslek sisteminde “kapsamlı” bir güncelleme içereceği söylendi. Buna ek olarak, Dragonflight ile birlikte gelen, mini haritanın ve diğer öğelerin “görünüm hissine” odaklanacak ve ayrıca UI’yi oyunculara göre özelleştirmek için seçenekler sunan geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü de olacak.

Başkan Mike Ybarra, “Oyuncular World of Warcraft’ın yüksek fantezi köklerini yeniden ziyaret etmeye hevesliydiler ve Dragonflight’ta Warcraft’ın ikonik ejderhalarının daha derin bir keşfi ve efsanevi anavatanlarına heyecan verici bir macera ile atılabilecekler” dedi. Blizzard Entertainment’ın “Ayrıca, WoW’un oyuncuların sadece bu genişleme ile değil, uzun yıllar boyunca beklediği deneyimi sunmaya devam etmesini sağlamak için oyunun temel sistemlerinin çoğunu tamamen elden geçiriyoruz.” açıklaması da oldukça önemli.

Dragonflight için henüz bir çıkış tarihi veya yol haritasından söz edilmedi, ancak Blizzard, gelecekteki sürüm planları ve halka açık test aşamaları hakkında daha fazla güncelleme sağlayacağını belirtti.

Classic Sunucuya Lich King Güncellemesi

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Riot Games, League of Legends MMO’nun gerçekten yayınlanacağını garanti etmiyor