Farming Simulator

Farming Simulator 19 Bitki Rehberi, Hangi Bitkiler Ekilmeli?

Farming Simulator 19, 13 çeşit bitki yetiştirmenizi sağlar. Özellikle hayvancılığa da yatırım yapmayı planlıyorsanız, başlangıçta hangi bitkilerin yetiştirilmesi gerektiği sorusuna cevap vermek zor.

Oyunun başında (özellikle küçük arazilerde) en iyi gelir kaynaklarından biri (sugarcane) şeker kamışıdır. Özel bir ekici, bir traktöre bağlı ucuz bir biçerdöver ve geniş bir yarı römork alın ve küçük bir yatırımla büyük bir erken kar elde edin. Ayrıca: soya fasulyesi, kolza tohumu gibi başlangıçta iyi bir mahsul türüdür. Bunun nedenleri:

  • Optimum mahsul hacmi (oyunun başında çok sayıda büyük römorka ihtiyacınız yok – ne tarladan bitkileri hasat etmek ne de onları bir satış noktasına taşımak için) çok pahalı bir ramörk almanız gerekmeyecek.
  • Fiyat oldukça yüksek.
  • Silolarda saklama imkanı;
  • Temel makinelerin kullanımı: Diğer bitkileri yetiştirmek ve hasat etmek istiyorsanız, hemen hemen aynı ekipmanı kullanarak yapabilirsiniz.

Ayçiçeği yetiştirmek de iyi bir fikirdir – onu tıpkı “standart” tahıllar gibi yetiştirirsiniz, ancak bir ekici ve bir hasat makinesi satın almanız gerekir: mısır için bir başlık veya özel bir ayçiçeği başlığı olabilir: biçerdöver hızlı hareket eder 15km/s.

Hayvancılığa yatırım yapacaksanız, genel olarak iyi fikirler şunlardır: çim (eğer paranız varsa – her zaman tüm tarlayı sadece otla ekmeye değmez) Mısırla birlikte ekmeniz daha karlı bir iştir.

Buğday, arpa ve yulaf gibi tahıllar önemli miktarda kar sağlar, ancak yalnızca saman topladığınızda – ki bu monoton ve zaman alıcı bir iştir. Kök bitkileri çok yüksek verim sağlar: iyi makineler, geniş römorklar ve isteğe bağlı kayış sistemi olmadan yapmak zor. Ağaç yongaları için pamuk, şeker kamışı ve damızlık kavak için, neredeyse başka hiçbir yerde kullanılmayacak özel makinelere ihtiyacınız var ve her iki bitkinin de satın alma noktasında satılmaktan başka bir faydası yok.

Konuyu toparlayacak olursak;

Hayvan yetiştirmeyi düşünüyorsanız işin başında Çim ve Mısır birlikte ekimi ya da ayrı ayrı da olabilir, ucuz ve çok fazla makine gerektirmediği, ya da ucuz makine gerektirdiği için önemlidir.

En düşük maliyetle yüksek miktarda kar elde etmek için soya fasulyesi, kolza tohumu ve şeker kamışı ekimini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette yeterli gelişim gösterdikten ve para kazandıktan sonra bitki konusunda çeşitlilik yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Farming SimulatorRehberSimülasyon

Farming Simulator 19 - Çiftlik Hayvanları İçin İpuçları

Farming SimulatorRehber

Farming Simulator 19'da Yeni tarla satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Farming SimulatorRehber

Farming Simulator 19 - Oyunu Zorlaştırma

Farming Simulator

Farming Simulator 22 En İyi Modlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Path of Exile: Sentinel Genişlemesi Duyuruldu