Minecraft

Minecraft’ta fare tıklama hızı nasıl değiştirilir?

Minecraft, özellikle işin özünde karmaşık bir oyundur. Oyunun iç işleyişine gelince, çoğu şey tıklama denilen şey üzerinde çalışır. Buğday yetiştirmekten ağaç dikmeye ve hatta blokları kırmaya kadar her şey sunucudaki tıklamalar üzerinde çalışır. Tıklama hızını değiştirmek mümkündür, ancak bu ne işe yarar? Ve bunu nasıl değiştirebilirsiniz?

Minecraft’ta Tıklama Hızı Nasıl Değiştirilir?

Minecraft’ta tıklama hızını değiştirmek için oyun içinde sohbet kutunuzu açın, “/gamerule randomTickSpeed” yazın ve ardından bir değer girin. Daha düşük bir değer daha az onay anlamına gelir, daha yüksek bir değer daha fazla onay anlamına gelir. Ana kaya üzerinde oynuyorsanız, gidebileceğiniz en yüksek 4096’dır. Java kullanıyorsanız, ayarlanan değerin sınırı yoktur.

Minecraft’ta bir onay işareti, nesnelerin birbirleriyle etkileşime girme hızıdır. Bitkiler ve ateş gibi özellikle insan olmayan nesneler. Normalde sunucuların içinde belirtilen tickler bulacaksınız. Örneğin, bir blok yerleştirirseniz ve hiçbir şey olmazsa veya bir blok kırarsanız ve hiçbir şey olmaz. Bu, tıklama hızının çok düşük olduğu ve oyunun tüm istemciler için yeterince hızlı güncellenemeyeceği anlamına gelir.

Tek oyunculu oynuyorsanız, her şey yerel olarak çalıştırıldığından sunucu gecikmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, sunucu işaretini varsayılan değerinden artırmak, işlerin daha hızlı hareket etmesini sağlayabilir. Bu, tüm bitkilerin daha hızlı büyümesini, suyun daha hızlı hareket etmesini ve hayvanların daha hızlı yaşlanmasını sağlayacaktır. Ancak, Minecraft zamanının akışını bozmanın sonuçları vardır.

Tıklama hızı dünyadaki her şeyin hızını arttırır. Buna ateş gibi tehlikeli şeyler de dahildir. Bir blokla etkileşime giren her şey tik ile hareket ettiğinden, yangınlar da daha hızlı hareket edecektir. Bir şeyi ateşe vermeye karar verirseniz, yakıt verilirse, hızla yayılacak ve söndürülmesi neredeyse imkansız olacaktır. Bununla birlikte, tıklama oranını sıfıra çevirmeyi seçebilirsiniz, bu da zamanı kendi başına etkili bir şekilde durduracaktır. Yangının yayılmasını engeller, ancak yangını silmenize veya su kovası kullanmanıza da izin vermez.

Minecraft’ta tıklama hızını değiştirmek, oyundaki bazı beklemeleri hızlandırmanın iyi bir yolu olabilir, ancak kontrol edilmezse sizi tüm dünyanızı yok etme riskine de sokabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Nasıl Işınlanırsınız?

MinecraftSandbox

Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark – Valtan Legion Raid Rehberi