MinecraftRehber

Minecraft’da Bütün Sculk Bloklar ve Ne İşe Yaradıkları Rehberi

Minecraft’ın derin karanlığı, Sculk bloklarıyla dolu ve güçlü Muhafız tarafından iskan ediliyor. İşte tüm sculk bloklarının açıklamaları ve ne işe yaradıkları hakkında size detaylı bilgiler.

Minecraft’ta Warden ve derin karanlık mağara biyomunun tanıtılmasının ardından, oyuncular sculk blokları adı verilen birkaç yeni bloğa erişebilir. Bu bloklar, Muhafız’ın görünüşüne benzer şekilde benzersiz koyu turkuaz ve mavi görünümleriyle karakterize edilir. Oyuncular derin karanlık bir biyomla ilk karşılaştıklarında, çok dikkatli oynamak isteyecekler ve tüm bu farklı blokların ne yaptığını da bilmeleri gerekecek. Bunu bilmek, Minecraft’ta Ender Dragon’dan sonra en güçlü düşmanlardan biri olan Warden ile gereksiz ve hazırlıksız bir karşılaşmadan kaçınmalarına yardımcı olacaktır. İşte tüm sculk bloklarının ne işe yaradıkları.

Sculk Vein

Demetin en zararsız olanı ile başlamak gerekirse sculk Vein ilk sırayı alır. Bu tam olarak bir blok değil, daha çok halı veya sculk blok olmayan diğer blokların üzerinde büyüyecek bir dizi sarmaşık gibidir. Derin karanlık biyomda, sculk vein genellikle biyomun kenarlarında bulunur, derin arduvaza bağlı veya hatta cevherleri kaplar.

Sculk verini kırmak, oyuncu bir Silk Touch kazması kullanmadıkça hiçbir şey sağlamaz. Aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılacak olan benzersiz bir sculk bloğu olan bir sculk katalizörünü tetikleyerek daha fazla sculk damarı oluşturmak da mümkündür. İlginç bir şekilde, Sculk Vein kırmak için bir çapa kullanmak onu yok etmenin en hızlı yoludur.

Sculk

Sculk, derin karanlık biyomun varsayılan bloğudur ve derin turkuaz rengiyle, hareketli ancak ışık sağlamayan daha açık noktalarla ayırt edilir. Oyuncular üzerinde yürüdüklerinde neredeyse yumuşacık, mantar gibi bir ses çıkarıyor.

Bu bloğun güzel yanı, eğer oyuncu onu kırarsa, aslında onlara biraz XP veriyor. Sadece 1 XP puanı, ama ne olursa olsun bu da bir şey. Sculk Vein gibi, bir sculk katalizörü tetiklendiğinde sculk’un kendisi de doğal olarak üretebilir, bu da teknik olarak oyuncuların sonsuz miktarda sculk üretip çiftlik yapabileceği anlamına gelir. Onu yok etmemek için bir kez daha Silk Touch aracına sahip olmak çok önemli.

Sculk Sensor

Şimdi daha kötü bloklara geçelim. Sculk sensörleri, yakındaki bir sesi algıladıktan sonra redstone sinyali gönderen yeni bir “kablosuz” redstone bloğudur. Sensörün 9 blok içinde bir ses çıkarsa, bir ses çıkaracak ve yanacak ve sinyali iletecektir. Bu bloklar, bir Muhafızın doğmasını tetikleyebilecekleri için, bir pislik çığırtkanının yakınındaysa özellikle tehlikelidir.

Neyse ki oyuncular, sensörü yünle kaplarlarsa veya gizlice girerlerse veya yün üzerinde yürürlerse, bir Sculk Sensor tarafından duyulmaktan kaçınabilirler. Oyuncular sculk sensörlerini de kırabilir, ancak gerçekten düşmesi için, bir kez daha çapaların en iyi seçim olduğu bir Silk Touch büyülü aracına ihtiyaçları olacak. Bu sensörlere dikkat edin, çünkü yukarıdan bile şaşırtıcı derecede iyi bir menzile sahiptirler ve üzerlerine düşman öğeleri düşerse etkinleşirler.

Sculk Catalyst

Daha önce, sculk katalizörlerinden, tetiklendiğinde sculk vein ve sculk oluşturabilen bir anahtar blok olarak bahsedilmişti. Katalizör, yanlardaki beyaz detayları ile tanımlanır. Bir sesle tetiklenemese de, yaklaşmak için nispeten güvenli bir blok olduğu anlamına gelir, ancak çevresinde bir çete ölürse tetiklenebilir.

Bir çete öldüğünde, Sculk Catalyst aktive olur ve kendi etrafına daha fazla pislik yayar. Tipik olarak, arazi pislik ve pislik damarlarından oluşacaktır, ancak bu yeni oluşturulan alanın bir pislik sensörü içermesi için küçük bir şans da vardır, bu yüzden Sculk katalizörüyle deney yaparken dikkatli olun. Aslında, aynı zamanda bir Sculk çığırtkanı üretme şansı da çok düşük. Diğer sculk blokları gibi, oyuncuların onu tamamen kırmamak için bir Silk Touch aracıyla çıkarmaları gerekecek.

Sculk Shrieker

Oyuncular bu bloğu bir grup sculk sensörünün yakınında görürlerse, herhangi bir ses çıkarmaktan kaçınmaları en iyisidir. Pislik çığlığı, bir süre sonra Muhafız’ı çağırma gücüne sahip olduğu için, tüm pislik blokları arasında en tehlikeli bloktur. Sculk çığlık atıcısının tepesinden çıkıntı yapan dört yükseltilmiş sütunu ve tepesinde çarpık, hareketli bir merkez alanı vardır. Onu kazmak ve elde tutmak için en iyi yol, bir Silk Touch kazma kullanmaktır, ancak aksi takdirde, yok edildiğinde oyunculara 5 XP düşer. Silk Touch ile bir çığlık atan kişiyi kazmanın, onun bir Muhafız doğmasını tetikleyememesine neden olduğunu unutmayın.

Sculk çığlık atan genellikle yakındaki sesleri algılayan ve yakındaki herhangi bir Sculk Shrieker redstone sinyali gönderen sculk sensörleri tarafından tetiklenir. Bununla birlikte, yakınlarda sculk sensörleri yoksa, başka yollarla da tetiklenmesi mümkündür. Üzerinde yürümek veya ateş etmek, aynı zamanda çığlık atan kişinin çığlık atan bir ses ve sinyal çıkarmasına ve oyuncuya Karanlık vermesine neden olur.

Oyuncular en fazla üç kez bir pislik çığlığını tetikleyebilir. Dördüncü kez, çığlık atan kişinin yanında bir Muhafız doğar.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: Karakterleri Keşfe Gönderme

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Realm’e Eklenti Nasıl Kurulur?