MinecraftRehber

Lectern Nasıl Yapılır? Minecraft Kürsü Yapımı

Minecraft oyuncuları şimdiye kadar pek çok zanaat tarifini uyguladılar. Siz de onlardan biri olabilirsiniz ama hiç Lectern yaptınız mı? Bu basit Minecraft rehberimizden Lectern nasıl yapılır konusuna değiniyoruz.

Minecraft oyuncuları, sadece biraz rehberlikle zanaatla dolu geniş bir açık dünyaya giriş yapıyorlar. Bu, oyunculara kendi hızlarında gezinmek ve öğrenmek için özgürlük sağlar, ancak oyunun bazı sırlarının hala ortaya çıkmadığını söylemek gerek. İşçilik masaları, fırınlar ve sayısız diğer kullanışlı cihaz genellikle oyuncuların Minecraft’ta aşina oldukları ilk şeylerdir, ancak oyundaki başka bir faydalı öğe bazı oyuncular için biraz gizem olarak kalmış olabilir. Bunlardan biri de oyun içinde Lectern olarak görebileceğiniz “kürsü” dür.

Minecraft Kürsü Yapımı

Oyuncular şüphesiz bir Minecraft oyunu sırasında kürsü (lectern) ile karşılaşacaklar, ancak gerçek kullanımı ve nasıl işlendiği biraz gizem olabilir. Gerçek hayattaki kürsörlerin bu oyun içi versiyonu genellikle köylerde oyuncular dünyalarını keşfettiklerinde bulunur ve bu nedenle işçiliği tarifini ve kesin ayrıntılarını toplamak zor olabilir. Ancak, bir zanaat masasında gerçekten inşa edilebilir ve Minecraft’ı arkadaşlarla oynayanlar için gerçekten kullanışlı olabilir.

Minecraft’ta Lectern Nasıl Yapılır?

Lectern (Kürsü), oyuncular için bir kitap ve tüy kalem veya yazılı kitap tutmak için kullanılır. Bir kitap ve tüy kalem, oyuncuların kitaplara mesaj yazmaları için ihtiyaç duydukları şeylerdir ve özellikle çok oyunculu oynayanlar için yararlıdır. Bunlar, Minecraft dünyasındaki herhangi bir oyuncunun genel okuması için yazılabilir ve yerleştirilebilir. Önemli mesajlar, yerler ve olaylar bu kitaplara kaydedilebilir ve bu kürsülerde herkesin okuması için bırakılabilir. Bunun da ötesinde, kürsü çalışkan bir görünüme sahiptir ve genellikle oyuncu kütüphanelerinin veya akademik eğlencelerin önemli bir parçasıdır.

Estetik değerlerinin ve bir mesaj panosu olarak kullanımlarının yanı sıra kürsü, Kütüphaneci köylüler için de iş bloğudur. Kütüphaneci köylüler, genellikle oyunculara büyülü kitaplar sunan ticaret malzemeleri için kullanışlıdır. İşsiz bir köylünün yanına bir kürsü yerleştirildiğinde, o köylü kendisini Kütüphaneci olarak atayacak ve kürsüden çalışacaktır.

Bu, hemen ticaret fırsatlarını açar, ancak daha iyi ticaret oranları ve materyalleri elde etmek için oyuncular, bu köylünün seviyelerini yükseltmek için o köylüye zaman ve malzeme ayırmalıdır. Bu, kürsüyü Minecraft’ta köylüleri yetiştirenler ve işlerini geliştirmek isteyenler için oldukça kullanışlı hale getirir.

Kürsü (lectern) yapmak için, oyuncuların dört tahta levhaya (herhangi bir ahşap türü kombinasyonu ile yapılabilir) ve bir kitaplığa ihtiyacı olacak. İlki, üç ahşap kalasla işçilik masasında altılı setler halinde yapılabilir. İkincisi, bir zanaat masasında yapılabilmesi için üç kitap ve altı ahşap kalas (herhangi bir ahşap türü kombinasyonu) gerektirir.

minecraftta köpek nasıl evcilleştirilir

Bu malzemeler bir kez bir araya getirildikten sonra, oyuncuların üste üç levha, kitaplık ortasına ve işçiliği tarifinin altına da bir levha koymaları yeterlidir. Oyuncular, konulan odun ne olursa olsun, kürsü her zaman sadece meşe ağacından yapılmış gibi görünecektir. Yani Minecraft’ta etkileyici bir iç mekan yaratmak isteyen herkesin bunu hesaba katması gerekiyor.

Ayrıca Minecraft Kürsü Yapımıyla ilgili diğer bilgiler için Minecraft Kürsü Yapımı forum postumuza bakabilirsiniz

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
TWD Survivors – Daha Hızlı ve Daha Çok Kaynak Topla #2