COD: Modern WarfareSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

Call of Duty Modern Warfare 2, şu tarih itibariye gündeme oturmuş bir oyun. Ne zamandır bu kalitede (beklentiler bu yönde) bir nişancı oyunu çıkmadığı için büyün gözler Call of Duty Modern Warfare 2’nin üzerinde. Şunu hatırlatmak gerekiyor; Call of Duty Modern Warfare 2 daha önce yayınlanmış 2009 oyunuyla karıştırılmamalıdır. İsim benzerliği sizi yanıltabilir. Bu açıdan oyunun ilk ismini duyduğunuzda kafanız karışmasın. Hemen ayrımını yapmak için Call of Duty Modern Warfare 2’nin hangi zaman diliminde geçtiğinden bahsedeceğiz. İlk olarak Call of Duty Modern Warfare 2 ile ilgili bilgileri hemen aktaralım.

Call of Duty Modern Warfare 2’nin geliştiricisi Infinity Ward’dur. Yayıncısı yani satış, dağıtım işlerini ise Activision yapacaktır. Oyun en temelde birinci şahıs (oyunu karakterin gözünden görürsünüz) nişancı oyunudur. Call of Duty Modern Warfare (2019) oyununun devamıdır. Call of Duty Modern Warfare’de daha önce yayınlanmıştır. 2004 yılında Call of Duty 4 olarak bilinen Call of Duty Modern Warfare oyundur ve yine 2019 sürümüyle karıştırılmamalıdır. Bu isim benzerlikleri gerçekten sinir bozucu.

Bir kaç küçük bilgi daha verelim. Call of Duty Modern Warfare 2 serinin 19. oyunudur. PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve S cihazlarından oynanabilecektir. Muhtemelen bu bilgileri okurken oyun yayınlanmış olacak.

Şimdi gelelim Call of Duty Modern Warfare 2’nin hangi zaman diliminde geçtiğine…

Call of Duty Modern Warfare 2 hangi yılda geçiyor?

Daha önce de dediğimiz gibi Call of Duty Modern Warfare 2 (2022), Call of Duty Modern Warfare (2019)’un devamıdır. Yani tarih olarak oyun kaldığı yerden devam ediyor.

Call of Duty Youtube hesabında yayınlanan ilk tanıtım videolarından birinde muhtemel bir operasyon hazırlığında tarih ve saatin hemen sol alt kısımda yazıldığı görülüyor. Yani bu açıdan bakacak olursak Call of Duty Modern Warfare 2’nin günümüz zaman diliminde geçtiğini söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberSavaş Oyunları

World of Warships, Neden Oynamalısın ya da Neden Oynamamalısın?

Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 "Error Code 15 600P 7A" Nasıl Çözülür?

Call of DutyCOD: Modern WarfareModern WarfareNişancı Oyunu

Call of Duty: Modern Warfare 2 Eşya Oluşturma (Craft)

COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 kaç saatte biter?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Modern Warfare 2 Status Installing Yükleme Ekranında Kalma Sorunu Çözümü