MinecraftRehber

Minecraft’ta Mushrook Stew Nasıl Yapılır?

İşte Minecraft’ta Mantar Yahnisinin (Mushrook Stew) nasıl yapılacağına dair basit bir rehber.

Minecraft’ta Mantar Yahnisi (Mushrook Stew) bir gıda maddesidir ve yapımı çok kolaydır. Bu oyunda balık tutma, madencilik, zanaatkarlık ve çok daha fazlası gibi tonlarca aktivite yapabilirsiniz. Ancak, açlık çubuğunuza dikkat etmelisiniz. Yoğun çalışma gününüzden geçerken, açlık barınız tükenmeye devam edecek. Açlık puanlarını ve açlık doygunluk noktalarını eski haline getirmek için bu oyunda çok çeşitli yenilebilir yiyecekler tüketebilirsiniz.

Minecraft’ta Mushrook Stew Nasıl Yapılır?

Bu oyunda toplayabileceğiniz çok sayıda malzeme var. Bu tarif için iki malzemeye ihtiyacınız olacak.

  1. Kırmızı mantar
  2. Kahverengi mantar

Onları Mantar Biyomları, Koyu Meşe Ormanları, Bataklıklar, Yeraltı ve Nether’den alabilirsiniz. Ardından, daha fazlasını elde etmek için onları düşük ışıklı alanlarda gruplayabilirsiniz. Ayrıca bir Kaseye ihtiyacınız olacak ve onu üç tahta kalas kullanarak yapabilirsiniz. Bu kalaslar, Meşe, Ladin, Huş Ağacı ve daha fazlası gibi size sunulan her türlü ahşaptan yapılabilir.

Mantar Yahnisi (Mushrook Stew) yapmak için üretim menünüzü açın, Kırmızı Mantar, Kahverengi Mantar ve Kaseyi üretim ızgarasına yerleştirin ve yemeğiniz hazır olsun. Bu güveci elde etmenin bir başka yolu da Mooshroom ineğini boş bir kase ile sağmaktır. Bu inek varyantları son derece nadirdir ve Mantar Biyomuna özeldir.

Ürettikten sonra Hotbar’ınıza taşıyabilirsiniz. Bu yahniyi tüketmek için Hotbar’da seçin ve kullan düğmesini basılı tutun. 6 Açlık Puanını ve 7.2 Açlık Doygunluk Puanını yenileyerek onu mükemmel bir yemek kaynağı yapar. Yahniyi tükettikten sonra kase envanterinize geri döner ve daha fazlasını yapmak için tekrar kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Realm’e Eklenti Nasıl Kurulur?