MinecraftRehberSandbox

Minecraft 1.19’da (Bedrock Sürümü) Elmaslar İçin En İyi Koordinatlar

Minecraft’ta Elmas madenciliği için En İyi Koordinatları gösterdiğimiz rehberimizin tamamını okumanızı öneriyoruz.

Elmaslar, Minecraft’ta toplayabileceğiniz en değerli kaynaklardan biridir. Bazı üst düzey donanımlar inşa etmek istiyorsanız Elmasları kaçırmamanız gereken şeylerdir. Bu rehberin yazılış amacı, Minecraft 1.19 oyuncularının onu nerede arayacaklarını bilmemeleridir. Bu nedenle, süreçte size yardımcı olmak için buradayız. Minecraft 1.19 Bedrock sürümünde Elmas Çıkarmanın En İyi Koordinatlarını öğrenmek için sonuna kadar okuyun.

Minecraft 1.19’daki Elmaslar için En İyi Y Koordinatı (Bedrock ve Java Sürümleri)

1.18 güncelleme sürümünün yayınlanmasından önce, Elmaslar bazı belirli koordinatlarda kolayca bulunuyordu. Ancak güncellemeden sonra Elmaslar da dahil olmak üzere çoğunlukla tüm cevherler geniş bir şekilde yerin altına dağılmıştır. Minecraft 1.19 veya önceki sürümlerinde Elmasları Y = 15’in altında herhangi bir yerde bulabilirsiniz. Ancak bana göre Minecraft 1.19’daki Elmaslar için en iyi Y koordinatları Y = -56’dır ve bu hem Bedrock hem de Java sürümleri için aynıdır.

Y = -56 koordinatlarına ulaştığınızda, X koordinatlarında herhangi bir yeri kazmaya başlayın. Bunun nedeni, Elmasları bulabileceğiniz belirli bir X koordinatının olmamasıdır. Biraz zaman alacak ama yukarıda belirtilen koordinatlarda Elmasları mutlaka bulacaksınız.

Minecraft’ta Elmas Bulmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

  1. Minecraft 1.19’da Elmasları bulurken akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar şunlardır:
  2. Elmas madenciliği yaparken her zaman bir Demir Kazma veya daha iyisini taşıyın. Bana sorarsan, Netherite Kazması kullanırdım.
  3. Başlamanız istenen belirli bir X koordinatı olmadığı için, görüş hattını artırmak için her yöne şerit madenciliği yapabilirsiniz.
  4. Ek olarak, daha verimli madencilik için Kazmanıza Fortune III Büyüsünü uygulayabilirsiniz.
  5. Son olarak, Minecraft 1.19’da Elmas madenciliği yaparken her zaman yeterli miktarda yiyecek taşıyın. Ayrıca yer altı karanlık olacağı için birden fazla meşale taşınması da tavsiye edilir.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft'ta Mushrook Stew Nasıl Yapılır?

MinecraftSandbox

Minecraft'ta Bloklardan Nadir Eşyalar Düşürün

MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Destiny 2 Sinking Feeling shader nasıl alınır?