MinecraftRehberSandbox

Minecraft’ta Mule (Katır) Nasıl Elde Edilir?

At ile katırın eşleştirilmesi sonucu melez bir hayvan olan Mule elde edilir. Ancak, atlar ve katırlar farklı sayıda kromozom takımına sahiptir ve bu yüzden doğal olarak üreme yoluyla Mule’lar oluşur.

Minecraft gibi bir oyunda, at ve eşeği çiftleştirdiğinizde de Mule elde edebilirsiniz. Bunun için, bir at ile bir eşeği yakın bir mesafede tutun ve elinizde “Buğday” veya “Elma” gibi bir yiyecek olması gerekiyor. Yiyeceği, önce bir hayvana tıklayarak besleyin ve sonra diğer hayvana tıklayarak onu da besleyin. Bu işlem sonrasında, çiftleştirme işlemi gerçekleşir ve Mule elde edersiniz.

Minecraft’ta Mule, üretilemeyen ve doğal olarak doğmayan bir hayvandır. Ancak Mule sahibi olmanın iki avantajı vardır. İlk olarak, Mule’yu binicilik için kullanabilirsiniz ve diğeri ise Mule’un eşyalarınızı taşımasına izin verebilirsiniz. Bu kılavuzda, bir Mule nasıl elde edileceği anlatılmaktadır.

  1. İlk olarak, bir at ve eşek bulun ve onları evcilleştirin.
  2. Ardından, onlara bir Altın Elma veya Altın Havuç verin ve aşk moduna girmelerini bekleyin.
  3. Birkaç saniye bekleyin ve üremelerini bekleyin ve sonunda Minecraft’ta Mule elde edeceksiniz.

Altın Havuç’u normal bir havucu elinizde tutarken elinizde Altın Nükleotitleri ile çevreleyerek elde edebilirsiniz. Yavru Mule elde ettikten sonra, onu Heka Balyası ile besleyerek daha hızlı büyütebilirsiniz. Sonra yetişkin Mule’u bir binici olarak kullanabilirsiniz. Ancak önce onu da evcilleştirmeniz gerekecektir. Evcil hale getirdikten sonra Mule’u bir eyerle donatabilirsiniz. katırların hareket hızı ebeveynlerinin hızına dayanır. Bu nedenle çiftleştirme yaparken hızlı bir at kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Binicilik için kullanmanın yanı sıra, katıra sandıklar takarak eşyalarınızı taşımasını sağlayabilirsiniz. Bu, avlanırken veya yağmalarken mükemmel bir arkadaş yapar. Bir sandık yerleştirerek katırlardan ekstra 15 envanter yuvası elde edersiniz. Ancak, sandığı çıkaramazsınız. Sandığı geri almak için Mule’u öldürmeniz gerekir.

Bir Katır öldürürseniz, deri ve 1-3 deneyim puanı düşürür. Ayrıca, üzerine yerleştirdiğiniz sandık ve eyer de düşer.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft 1.19’da (Bedrock Sürümü) Elmaslar İçin En İyi Koordinatlar