AksiyonPCRol Oyunu

The Lord of the Rings: Gollum PC Sistem Gereksinimleri ve Ray-Tracing Detayları

The Lord of the Rings: Gollum PC özellikleri ve ışın izleme özellikleri açıklandı

The Lord of the Rings: Gollum, Nvidia DLSS 2 ve DLSS 3’ün yanı sıra ışın izlemeli yansımalar ve gölgeler içerecek, ancak tüm bu özellikleri açmak için güçlü bir GPU’ya ihtiyacınız olacak. The Lord of the Rings: Gollum, Mayıs 2023’teki çıkışına sessizce yaklaşıyor ve heyecan trenine biraz hız katmak için geliştirici Daedalic Entertainment ve Nvidia bugün oyun için RTX özelliklerini sergileyen yeni bir fragman yayınladı.

“Oyun fragmanı” olarak adlandırılmasına rağmen, fragman aslında herhangi bir ham oyun göstermiyor, bunun yerine ara sahnelerin ve panoramik çekimlerin bir montajı ama dürüst olmak gerekirse, her şey oyun içinde yakalanıyor, böylece ne olacağınıza bakıyorsunuz.

Nvidia, Yüzüklerin Efendisi: Gollum’un hem DLSS 2 hem de DLSS 3’ün yanı sıra ışın izlemeli gölgeler ve yansımalara sahip olacağını doğruladı. Ne yazık ki, biraz daha yoğun GPU kullanan özellikler olan ışın izlemeli küresel aydınlatma veya ortam kapatma yoktur. Yoğunluktan bahsetmişken, ışın izleme için resmi PC özelliklerini de aldık ve beklendiği gibi oldukça güçlüler. Oyunu ışın izleme yüksek veya maksimuma ayarlı olarak çalıştırmak için Nvidia’nın en yeni RTX 4000 serisine ihtiyacınız olacak ve bu da DLSS etkin şekilde mümkün oluyor.

Oyunun CPU veya RAM’e hiç ihtiyaç duymadığını fark edeceksiniz, bu da ışın izlemenin yalnızca GPU’ya bağlı olması nedeniyle beklenen bir durumdur. Her neyse, aşağıdaki özelliklere göz atın.

The Lord of the Rings: Gollum PC özellikleri

Minimum, yüksek ve ultra ışın izleme ön ayarları için PC sistem gereksinimleri aşağıda verilmiştir.

RT MİNİMUM – 1080p / 60 FPS / Orta ayarlar

İşlemci: Intel i3-6100 / AMD Ryzen 5 2600
GPU: RTX 3060 (DLSS Kalitesi)
Bellek: 8 GB

RT YÜKSEK – 1440p / 60 FPS / Yüksek ayarlar

İşlemci: Intel i3-6100 / AMD Ryzen 5 2600
GPU: RTX 4070 (DLSS Kalitesi)
Bellek: 10 GB

RT ULTRA – 4K / 60 FPS / Destansı ayarlar

İşlemci: Intel i5-8400 / AMD Ryzen 5 3600
GPU: RTX 4080 (DLSS Performansı)
Bellek: 16 GB

RT olmayan bilgisayar özelliklerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Evet, ışın izleme, DLSS gibi yükseltme teknolojisiyle bile hala çok pahalı bir özellik. The Lord of the Rings: Gollum’da ışın izlemeli gölgeler ve yansımaların buna değip değmeyeceğini çıkışta öğreneceğiz. Ancak bu özelliklere bakılırsa, Gollum’un macerası pek optimize edilmiş gibi görünmüyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

Star Wars Serisi

Star Wars Jedi: Survivor PC Sistem Gereksinimleri

AksiyonRol Oyunu

Dead Island 2 Sistem Gereksinimleri

Minecraft

Minecraft Legends Sistem Gereksinimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Founding Rain Of Stars Nerede Bulunur?