KonsolXbox

Microsoft’un yerel bir Xbox el konsolu üzerinde çalıştığı söyleniyor

Söylentilere göre Microsoft, şu anda oyuncuların oyunları cihaza yerel olarak indirmesine ve oynamasına izin verecek bir Xbox avuçiçi konsulu yapma olasılığını araştırıyor.

İspanyol Xbox içeriden eXtas1s, Microsoft‘un nihayet yerel bir Xbox cihazıyla elde taşınabilir oyun alanına girebileceğini söylüyor. İçeriden birinin son videosunda paylaştığı bilgilere göre, Microsoft’un dahili ekibi şu anda böyle bir cihazı yakın gelecekte piyasaya sürmenin mümkün olup olmayacağını görmek için el tipi pazarını değerlendiriyor.

Görünüşe göre, Xbox’ın yeni el bilgisayarları için Asus ve Logitech ile ortaklığının ardındaki sebeplerden biri, Xbox Cloud Gaming ve Game Pass entegrasyonu ile birlikte gelen bir el cihazına ilgi olup olmadığını görmek. Böyle bir cihaz yüksek talep görürse, Microsoft, eXtas1’e göre Steam Deck ve Asus ROG Ally gibi yerel bir cihaz olacak, yalnızca bulutta yayın yapan bir konsol olmayacak olan kendi el bilgisayarlarıyla pazara girmeye karar verebilir.

konsol xbox el konsolu

İşte içeriden tam bir alıntı;

“Xbox, Xbox’ın kendi taşınabilir konsolunu oluşturma fırsatlarını değerlendirmek için belirli bir [dahili] ekiple aktif olarak çalışıyor.”

Şimdi, Xbox’ın Phil Spencer’ın yanlışlıkla rafına sızdırdığı söylentileri olan Keystone gibi yeni Xbox cihazları üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. Keystone, oyunları yerel olarak çalıştırmak yerine bulut hizmetlerine odaklanan bir akış konsolu olacaktır. Öte yandan, bulut oyunlarına cep telefonları da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde erişilebildiği için Xbox hayranları yerel bir elde taşınır cihazla daha fazla ilgilendi.

Game Pass oyunlarını indirip oynamamıza ve Xbox mağazasından oyunlar satın almamıza izin verecek yerel bir Xbox el bilgisayarı kesinlikle kulağa heyecan verici geliyor. Umarım, Microsoft böyle bir cihaz için nihai yeşil ışığı verir.

Her neyse, tüm bunlar bu noktada sadece bir söylenti olduğundan, Microsoft’tan bazı sağlam bilgiler alana kadar buna büyük bir şüpheyle bakmanızı öneririz.

Elde taşınan cihazların son zamanlarda yükselişte olduğu göz önüne alındığında, Microsoft’un bir şeyler üzerinde çalıştığını söylemek güvenlidir, ancak biz somut ayrıntılar elde edene kadar bunun söylenti olduğunu unutmayın ve yakın gelecekte böyle bir cihazın çıkamayacağını da aklınızda bulundurun.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
HaberKonsolPlaystation

Sony'nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

Game PassXbox

Call of Duty: Black Ops 6, Xbox Game Pass'te İlk Gün Oynanabilir

KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Diablo 4Hack & SlashXbox

Diablo 4, Xbox Game Pass'e Gelecek Mi? Çıkış Tarihi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Legends Multiplayer Not Working Sorunu Nasıl Düzeltilir?