Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim’de Bataklık Anahtarı Nasıl Bulunur ve Kullanılır?

Valheim, keşfedilecek birçok sırrı olan geniş bir dünyadır. Bazıları bir duvarın arkasında kilitlidir ve ilerlemek için eksik parçayı nerede bulacağınızı çözmeniz gerekir. Bu engellerden biri de Bataklık Anahtarı’dır.

Bataklık biyomunda ilerlemek Bataklık Anahtarı olmadan zor olabilir ve bu rehberde onu nasıl edineceğinizi ve nerede kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Bataklık Anahtarı Nasıl Bulunur?

Bataklık Anahtarı yalnızca Yaşlı’yı yenerek elde edilebilir. Bu savaş, ekipmanınızın seviyesine ve stratejinize bağlı olarak zorlu bir mücadele olabilir. Yaşlı’yı yendikten sonra, Bataklıklar’da kullanmak üzere %100 Bataklık Anahtarına sahip olma şansınız olur.

Arkadaşlarınızla oynuyorsanız, Yaşlı’yı onlarla birlikte birden fazla kez öldürebilirsiniz. Bu, onlara kendi Bataklık Anahtarlarını verecek ve böylece Batık Mahzenleri’ni kendi başlarına keşfedebilecekler.

valheim bataklık anahtarını bulma

Bataklık Anahtarı Nerede Kullanılır?

Yaşlı’yı yendikten sonra, ondan elde ettiğiniz Bataklık Anahtarı, Bataklık biyomunda kullanılabilir. Batık Mahzenleri adı verilen bir şey aramanız gerekiyor. Bunlar, Bataklık biyomuna dağılmış Mezarlıklar’a benzer zindanlardır.

Önünde Demir Kapı olmalı. Kilidini açmak için onunla etkileşim kurun ve envanterinizde bir Bataklık Anahtarı bulunduğu sürece açılmalıdır. Batık bir mahzenin kapısını açmak yalnızca bir kez gerçekleşir, yani zaten açık olduğunda onu tekrar girmek için Bataklık Anahtarınızı kullanmanıza gerek yoktur.

Batık Mahzenin içinde, geride bıraktığı hazineleri koruyan birçok düşman olacak. İlerlemeden önce hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, diğer odalara erişmek için Çamurlu Hurda Yığınlarını kazmanız gerektiğinden yanınızda birkaç kazma götürün.

Batık Mahzenlerde demir hurdaları ve deri parçaları ve solmuş kemikler gibi başka bir dizi malzeme de bulacaksınız. Ayrıca sandıkların içinde hazineler ve Bonemass’ın Vegvisir’ini bulma olasılığı da vardır.

Umarım bu rehber, Valheim’daki maceralarınızda size yardımcı olur! Unutmayın, hazine avcılığının yarısı hazinenin kendisidir, diğer yarısı onu bulma yolculuğudur. İyi şanslar!

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Epic Games’te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?