RehberValheim

Valheim’de İnşaat Rehberi

Valheim’in bu rehber kısmında kısmen bir müteahhit olabilirsiniz çünkü, bina mekaniği hakkında faydalı ipuçları ve en önemli bilgileri vereceğiz. Valheim, bireysel bina bileşenlerinin sağlamlığının çeşitli renklerle gösterildiği oldukça özel bir bina sistemine sahiptir. Yüksek yapıları dikerken değerli rehberlik sağlar, bu yüzden bunları bilmeniz size çok şey katacaktır. Bu rehberde Valheim’de inşaa mantığı, renkler ve daha sonra bunlar için ipuçlarını bulabilirsiniz.

İnşaat Nasıl Yapılır?

Bir inşaata başlamak için bir çekice ihtiyacınız olacak. Çekiçle donatıldıktan sonra, inşa menüsünü açmak için sağ fare düğmesine basın. Menü birkaç sekmeye ayrılmıştır: Misc, Crafting, Building ve Furniture. Sol fare düğmesini veya Q ve E tuşlarını kullanarak sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bir öğe seçtikten sonra, bileşenleri kendi eksenleri etrafında döndürmek için fare tekerleğini kullanabilirsiniz. Aynı anda Shift tuşunu basılı tutarsanız, yapışma özelliğini devre dışı bırakır. Çoğu yapı, en azından Zanaatkarlık sekmesinde bulacağınız bir çalışma tezgahının bulunmasını gerektirir. Tablonun aralığı, inşaat önizlemesinin etrafında kesikli beyaz bir çizgi ile işaretlenir.

Renkler ve dayanıklılık

  • Mavi, temel işlevi gören bir unsuru belirtir;
  • Yeşil ve tonları yüksek stabiliteyi temsil eder;
  • Sarı orta seviye istikrar konusunda uyarır;
  • Kırmızı, öğenin kararsız olduğu ve üzerine yerleştirilen sonraki öğelerin çökeceği anlamına gelir.

Renkler sayesinde binanızın ne kadar dayanıklı olduğunu görmeniz oldukça basit değil mi? Oldukça net, ancak tamamen sezgisel olmayan bir renk sistemine ek olarak, Valheim’daki kararlılığın “sayılması” da çok kolaydır. Ahşap elemanlar aşağıdaki ilkelere tabidir:

  • Dikey olarak maksimum 7 parça birbirine bağlanabilir (sekizinci parça parçalanacaktır);
  • Dikey olarak yerleştirilen elemanlar, temelden yaklaşık 7-9 öge uzağa yerleştirilebilir;
  • Öğelerin uzunluğu burada önemli değil – önemli olan yalnızca öğelerin sayısıdır.

Ek olarak, oyun taştan yapılmış bileşenlere sahiptir. Ahşap elemanlara benzer şekilde işlev görürler, ancak bir istisna dışında. Taş elemanlara tutturulursa, ahşap elemanlar temel olarak kabul edilecektir. Bu, taş temelli ve ahşap kaplamalı iki kat yüksek binalar inşa etmek için taş elemanlar kullanabileceğiniz anlamına gelir. Buna ek olarak, aşağıdaki ipuçlarından bazılarını kullanmak isteyebilirsiniz.

 

Valheim Bina İpuçları

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty Mobile’da Yapmaktan Kaçınmanız Gereken 3 Hata