RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked – Silah Sınıfları Açıklaması

No Rest for the Wicked’da oyunun ilk saatlerinde fark etmiş olduğunuz “Silah Sınıfı” adı verilen bir mekanik var. Bu yazıda “Silah Sınıfı”nın ne anlama geldiğini ve her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını açıklayarak size yardımcı olacağım.

No Rest for the Wicked’da Hangi Silah Sınıfları Var?

No Rest for the Wicked’da üç farklı Silah Sınıfı vardır:

  • Hafif
  • Normal
  • Ağır

No Rest for the Wicked’da Hafif Sınıf

Hafif Sınıf, bir kaçma mekaniği olarak “Hızlı Adım”a sahiptir. Büyücüler ve çift silah kullanan haydutlar, okçular gibi hafif karakter tiplerinin (şu ana kadar oyuna olan bilgime göre bu sınıflar isimlerle tanımlanmasa da) Hafif Sınıf olarak oynaması en iyisidir. Çok fazla bloklama yapmayacağınız ve oyuna yeniyseniz парирование (parrying) sizin için zor olabilir, bu yüzden manevra kabiliyeti önemlidir. Hızlı adımlar hızlı bir şekilde toparlanmanıza izin verir. Ancak, giydiğiniz zırhın ağırlığına dikkat etmeniz gerekir. Zincir zırh giyip iki hançerle etrafta dolaşamazsınız… Ya da dolaşabilir misiniz?

No Rest for the Wicked’da Normal Sınıf

Normal Sınıf, bence tipik bir ortalama (normal günlük) “kılıç ve kalkan” karakteri türüdür. Savaşta tehlikeden uzaklaşmak için kullanışlı olması gereken normal bir yuvarlanmanız vardır. Hafif Sınıfa benzer şekilde, donanımınızın ağırlığını yönetmeniz gerekir.

No Rest for the Wicked’da Ağır Sınıf

Ağır Sınıf, tüm manevra kabiliyeti kaybını kabul eder, ancak bunun karşılığı, düşmanlarla yakın mesafedeyken ve onları biraz şaşırtmak istediğinizde kullanışlı olan özel bir hareket olan “omuz darbesi”dir. Yuvarlanmalarınız daha önemli olacak (ancak kalkmanız daha fazla zaman alacak gibi görünüyor), bu nedenle zamanlama ve beceri hayatta kalmanızın anahtarı olacak. Aynı zamanda bloklama ve парирование (parrying) yetenekleri de önemlidir.

No Rest for the Wicked’da En İyi Silah Sınıfı Hangisi?

Size en uygun olanın veya en iyi olanın hangisi olduğunu söyleyemem. Ama avantajlarını ve dezavantajlarını sunabilirim. No Rest for the Wicked oynarken kullanabileceğiniz birçok farklı oyun stili vardır ve eğer yeni başlayan biriyseniz, muhtemelen Hafif Silah Sınıfı ile başlamanızı öneririm. Alıştığınızda, keşfetmeye ve geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca önemli bir şey: Envanter ağırlığınız söz konusu olduğunda biraz nefes alabilmek istiyorsanız, ara sıra Donanım Yükü’ne bir veya iki puan yatırmayı unutmayın.

Canavarlarla savaşmaktan sıkıldığınızda belki de balık tutmaya gitmelisiniz, balığın olmasını beklerken hangi istatistiklerin erkenden yükseltilmesinin iyi olduğunu kontrol edin.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest for the Wicked’da Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?