Neil Druckmann'a gö...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Neil Druckmann'a göre The Last of Us TV dizisinde daha az şiddet olacak

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
250 Görüntüleme
Selvi
(@selvi)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 38
Konu başlatıcı  

The Last of Us video oyunları, çok ama çok ters giden bir dünyada samimi hikaye anlatımıyla övülebilir, ancak öne çıkan an be an şiddettir. Kafalar çökmüş, beyinler duvarların üzerine sıçramış durumda ve PlayStation serisinin tüyler ürpertici ölüm animasyonları, kahramanlar Joel ve Ellie'nin oyunu bitirmeden önce sonlarını bulduklarını gösteren canlı ayrıntılarla ün saldı.

Bu Ocak ayında HBO, NOW TV ve Sky Atlantic'e gelecek The Last of Us TV dizisi bu şiddeti azaltacak ve bunun iyi bir nedeni var.

Dizinin ortak yaratıcısı ve Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, "Joel ile bağlantı kurabilmeniz ve bir akış durumuna geçebilmeniz için mekanik olarak kullanabileceğimiz belirli bir miktarda aksiyona veya şiddete ihtiyacımız var" diyor. SFX dergisinin kapağında Teen Wolf'un yer aldığı yeni sayısında bu ifadeler yer alıyor. "O zaman ekrandaki bu oyuncularla gerçekten bir bağlantınız olduğunu ve dünyayı onun gözlerinden gördüğünüzü hissedersiniz."

Druckmann sözlerine şöyle devam ediyor: "Ama bu pasif bir ortamda olmaz ve HBO'dan çok önceleri duymaktan hoşlandığım şeylerden biri, 'Çok önemli olanlar dışında tüm şiddeti ortadan kaldıralım' oldu. .' Bu, şiddetin oyundakinden daha fazla etkiye sahip olmasına izin verdi, çünkü tehdidi göstermeye devam ettiğinizde ve insanların bir tehdide tepkisini gördüğünüzde, bu onu daha da korkutucu hale getiriyor. , insanlığı neyin çökerttiğini ve herkesin neden bu kadar korktuğunu anlayacaksınız."

Benim yorumum ise şu şekilde, tüm bu animasyon ve kostüm oldukça pahalı. Hatta dizinin en önemli gideri bu animasyon ve kostüm olmalı. Sizce sebebi nedir, Neil Druckmann'ın dediği gibi sadece dizinin akıcılığını geliştirmek ve izleyicinin karakterlerle bütünleşebilmesi mi? ? 

Daha fazla içerik paylaşmamız için bize destek olabilirsin. Tek yapman gereken "teşekkür et" bağlantısına tıklamak ?
TEŞEKKÜR ET


   
Alıntı