Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Photoshop'ta Basit Bir Şekilde Ağaç Yapma

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
282 Görüntüleme
Selvi
(@selvi)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 38
Konu başlatıcı  

Konuyla ilgili senaryom şu şekilde, bir fotoğrafınız var ve etrafınızda daha fazla ağaç olsun istiyorsunuz. Aklınıza ilk gelen şey arka plansız bir ağaç fotoğrafını sizinkiyle birleştirmek olabilir ama daha basit ve gerçekten uyumlu yollar var. Şimdi size Photoshop üzerinden bir fotoğrafa nasıl basit bir şekilde ağaç ekleyebileceğinizi ve detaylı ayarlarını göstereceğim. Adım adım ve resimli şekilde anlatmaya çalışacağım.

Eski sürümlerde bu özellik var mı emin değilim ama kullandığımız sürüm Adobe Photoshop Sürüm: 24.2.0 20230218.r.315 28c9f72 x64 şeklinde.

İlk adım olarak ağaç eklemek istediğiniz bir fotoğrafı Photoshop üzerinden açalım. Ben çok düşük kalitede bir fotoğraf seçtim ama önemli değil. Daha sonra aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere "Serbest Biçim Kalemi Aracı" seçiyoruz. (Fotoğrafı yükleyince aklıma geldi, ortadaki logoyu kullanmak zorundaymışım. Bir önceki resimli anlatımda yanlış logo kullandıklarını belirtmiştim. Kendim değiştirdim. Umarım rahatsızlık vermiyordur, sanırım izinsiz kullanılmasın diye bulunan bir çözüm. ???? )

Şimdi fotoğraftaki örnek ağaçların boyutlarına uygun şekilde yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı ünce bir çizgi çekelim. Bir ağaç kadar yamuk olmasına müsaade edebilirsiniz ama abartmayın. Ya da sizin için uygunsa abartabilirsiniz. Neyse aşağıdaki görseli kontrol edin.

Daha sonra şu adımları takip edin; Filtre - Görüntüyü Oluştur - Ağaç... Aşağıda size göstereyim, bulmayan kalmasın. Belki eski bir sürüm kullanıyor ve bu yolu bulamıyor olabilirsiniz. Tam olarak aşağıda göründüğü yerde ???? 

Yine ekran görüntüsünde görüldüğü üzere sadece ağaç değil alev de yapabiliyorsunuz. Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza ince ayar ekranı gelecektir. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi, buradan ağacın türünden dalların uzunluğuna ve kalınlığına renkten yaprakların sayısına ve de en önemlilerinden birisi ışığın geldiği tarafa kadar değişiklik yapabilirsiniz. Kontrol edin.

Şimdi ağacı eklemeden önce ince ayar yapıp ekleyelim. Bakalım nasıl bir görüntü ortaya çıkacak.

Daha gerçekçi olması için ağacın kökünü toprağa gömmeye çalışabilirsiniz. Ya da etrafına bir kaç çim ekmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde daha gerçekçi olacaktır. 

İçeriklerin devamı için teşekkür et butonunu kullanmayı unutmayın, bir sonraki içeriğime kadar hoşça kalın. 

Daha fazla içerik paylaşmamız için bize destek olabilirsin. Tek yapman gereken "teşekkür et" bağlantısına tıklamak ?
TEŞEKKÜR ET


   
Alıntı
Konu Etiketleri