Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Yola Duvara Photoshop ile Gerçekçi Yazı Yazma

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
Tarık B.
(@rocknrogue)
Üye Admin
Katılım : 5 yıl önce
Gönderiler: 117
Konu başlatıcı  

Bir görselin üzerine perspektif gözeterek yani açısına dikkat ederek nasıl yazı yazarsınız. Perspektif ve dokusunu gözettiğiniz zaman duvara gerçekten yazı varmış etkisi verebilirsiniz. Burada görsellerle birlikte Photoshop üzerinden yola ya da duvara nasıl yazı yazacağınızı göstereceğim. Ayrıca yazının sonundan videolu şekilde izleyerek öğrenmeniz için de bir bağlantı bırakacağım. Başlayalım. Kısa videosunu izlemek için https://ckk.ai/Photoshop_zemine_yazi_yazma

1 - Görsellerinizi ayarlayın

Ben Walking Dead içeriklerini kullanacağım bunun için bir adet yol ya da duvar içeren görsel ve bir logo buldum. Aşağıda görebilirsiniz.

2 - Dosyalarınızı Photoshop uygulamanıza atın.

İlk önce perspektif kısmını ayarlayalım. Yukarıda gördüğünüz kısımda logoyu zemine boyanmış gibi göstermek istiyorum.

3 - Logonuzu uygulayacağınız görselin üzerine atın.

Logo veya uygulayacağınız küçük içerik yeni layer şeklinde olmalı. Bunun için aşağıdaki görseli inceleyin.

4 - Marquee İşlemi

Şimdi aşağıda gördüğünüz işlemi yapın. Layer kısmından logo seçiliyken görselin üzerine gelin. CTRL basılıyken sol fare tuşuyla tıklayın. Bu logonuzu yani uygulayacağınız içeriği Marquee denilen araçla işaretleyecektir. Aşağıdaki görseli inceleyin.

Yukarıdaki görselde dikkat etmeniz gereken uygulayacağınız küçük içeriğin layerdeki görselinin üzerine gelmek ve CTRL basılıyken SOL TIK yapmak. Zaten CTRL basılı tuttuğunuz zaman fare işaretçisinde beliren işareti gördünüz.

5 - Seçim Çoğaltma ve Kopyalama

Bir sonraki aşamamızda yine layer kısmında ilgili içerik seçiliyken CTRL + C daha sonra CTRL + D işlemlerini yaptıktan sonra göz simgesi üzerinden görünmez yapıyoruz.

6 - Perspektif Belirleme

Yeni bir boş layer en üstte duracak şekilde açıyoruz ve üst menüden Filter - Vanishing Point kısa yolu ise ALT + CTRL + V kısmına tıklıyoruz. Aşağıdaki görseli inceleyin.

7 - Vanishing Point

Vanishing Point kısmıyla beraber açılan sayfada yolun durumuna göre perspektif çiziminizi yapın. Örneğin yol resmin sol altından sağ üstüne doğru gidiyorsa yol üzerinde kenarları dikkate alarak çizerseniz uyguladığınız içerik yolla beraber uzanıyormuş gibi görünecektir. Aşağıdaki görseli inceleyin. Bizim örneğimizde yolda işaret alınacak herhangi bir sınır yok.

8 - Görseli uygulama

Şimdi uygulayacağımız görseli bunun sınırları içine atacağız. Yapmamız gereken şey Vanishing Point kısmına girmek ve daha önce yukarıda da bahsedildiği gibi CTRL + C ile kopyaladığımız içeriği CTRL + V ile bu sayfaya yapıştırmak. Sürüklenebilir bir içerik olarak gelecektir. Tutup mavi alanın içine attığınız zaman o kısmın perspektifini alacaktır. Görseli inceleyin. 

Bu kısımda dilerseniz CTRL + T ile görseli çekiştirecek kısımları aktif edebilir ve görseli uyarlayabilirsiniz.

9 - Görseli Zemine Uyarlama

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, eğer görselinizde arka plan varsa Vanishing Point uyguladığınız layerı seçip üst kısımdan Screen seçerek arka planı kaldırmanız gerekiyor. Aşağıdaki görseli inceleyin.

Eğer benimki gibi arka planı olmayan bir içerikse Normal satırında kalmalısınız.

Şimdi sırada Blending Option ile içeriği zemine uyarlama var. Aşağıdaki görseli inceleyin ve açıklamaları okuyun.

Vanishing Point uyguladığınız layera sağ tıklayın ve Blending Option kısmına girin. Yukarıda görüldüğü bir sayfa sizi karşılayacak. Blend Mode kısmından Opacity yani saydamlık belirleyebilirsiniz. İçeriği saydam yaptığınız zaman alt kısımda toprak veya zemin görünecektir. Daha fazla detay vermek için ise Blend If kısmını kullanın. Toprak gri tonunda olduğundan gri seçilmiştir. Buradan kendi ayarlamalarınızı yapıp içeriği zemine uydurabilirsiniz.

Bunu videolu şekilde izlemek isterseniz sizin için bağlantımız aşağıdadır.

https://ckk.ai/Photoshop_zemine_yazi_yazma

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET


   
Alıntı
Konu Etiketleri