Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Photoshopta Basit Bir Şekilde Arka Plan Silme

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
251 Görüntüleme
Tarık B.
(@rocknrogue)
Üye Admin
Katılım : 5 yıl önce
Gönderiler: 117
Konu başlatıcı  

Bazen daha güzel tasarımlar yapmak için fotoğrafın arka planını silmemiz gerekir. Bunu silgi özelliğiyle yaparsanız piksel piksel uğraşmanız gerekse bile çok başarılı bir iş çıkartamayabilirsiniz. Bunun Adone Photoshop üzerinden çok basit bir yolu var. Bu içeriğimizde resimli şekilde sizlerle paylaşacağım.

Not: Çok eski sürüm Photoshoplarda bu özellik olmayabilir. Benim gösterdiğim sürüm: Adobe Photoshop Sürüm: 24.2.0 20230218.r.315 28c9f72 x64

Photoshopta Basit Bir Şekilde Arka Plan Silme

İlk olarak arka plan silmek istediğimiz fotoğrafımızı açıyoruz.

İkinci olarak katmanımızın kilidini kaldırıyoruz.

Şimdi izlemeniz gereken yol şu şekilde. Pencere - Özellikler ( Window - Properties ) İngilizcesi de bu şekilde. Bu işlem eğer açık değilse özellikler kısmının panelini açacaktır.

Özellikler kısmı açıldı ve o sekmeyi Katman sekmesinin yanına aldım.

Şimdi buradaki Hızlı İşlemler kısmında Arka Plan Kaldır özelliğini görmüş olmalısınız. Dediğim gibi Photoshop programınız eski bir sürümse bunu göremeyeceksiniz. Ayrıca ilk adım olan kilit kaldırma işlemini yapmazsanız da göremezsiniz.

Şimdi tıklıyoruz ve sonuca bakıyoruz.

Unutmayın en başarılı sonucu çok karmaşık olmayan arka planlardan alabilirsiniz. Çok sayıda ön planda obje varsa aynı sonucu alamayabilirsiniz. Ama temelde çok iyi çalışıyor. Bir de yakından bakalım ve kaliteyi görelim.

Daha fazla içerik için Teşekkür Et butonuna basmayı unutmayın. ???? 

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET


   
Alıntı
Konu Etiketleri