Mobil Oyun Haber

Konsol Oyunları Telefondan Oynanacak

Microsoft’un, Project xCloud servisi, konsol oyunlarını telefonlar aracılığıyla oynamanızı mümkün kılacak. Microsoft Azure platformuyla Project xCloud, Forza, Gears of War gibi oyunları konsol kalitesinde oynamanıza imkan tanıyacak. 2018 Ekim ayında duyurusu yapılan ve uzun süredir bilgi verilmeyen xCloud, nasıl bir kapsama sahip olacak? 18 – 22 Mart arasında San Fransisco’da yapılacak olan Oyun Geliştiricileri Konferansı‘nda (GDC) Microsoft’un resmi açıklama yapması bekleniyor.

Tüm Xbox One Oyunları Oynanabilecek

Project xCloud, tüm Xbox One oyunlarını kapsayacak şekilde geliştiriliyor. Hedef tüm Xbox One oyunlarını kaliteden ödün vermeden telefonlardan oynamayı mümkün kılmak. Bu projeyle birlikte de bu güne kadar gerçekleştirdiği sunucu yatırımlarını değerlendirip göstermek isteyen Microsoft, oyunlar konusunda önemli bir adım atacak gibi görünüyor. Yalnız şu şekilde görüşler de piyasada dolanıyor. Xbox One’da olan diğer şirketlerin oyunları proje kapsamında olmayabilir.

Detaylarını yakın zaman içinde alacağımızı düşündüğümüz bu sistemin nasıl işlediğini de o zaman öğreneceğiz. Sistem ücretli mi olacak, nasıl işleyecek kalite denildiği gibi mi olacak? Hepsinin cevabını yakın zaman içinde almayı düşünüyoruz.

Konuyla ilgili Microsoft videolarını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Hayatta Kalma

Dawn Breaking, Hayatta Kalma, Mobil Açık Dünya Oyunu, Betaya Giriyor

AksiyonMaceraMobil Oyun

Kart Tabanlı Savaş Oyunu INVICTUS: Lost Soul Bu Ay İçinde Çıkacak

Mobil OyunStrateji

Warhammer Quest: Silver Tower Ön Kayıt Almaya Başlıyor

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir