Mobil Oyun Haber

Konsol Oyunları Telefondan Oynanacak

Microsoft’un, Project xCloud servisi, konsol oyunlarını telefonlar aracılığıyla oynamanızı mümkün kılacak. Microsoft Azure platformuyla Project xCloud, Forza, Gears of War gibi oyunları konsol kalitesinde oynamanıza imkan tanıyacak. 2018 Ekim ayında duyurusu yapılan ve uzun süredir bilgi verilmeyen xCloud, nasıl bir kapsama sahip olacak? 18 – 22 Mart arasında San Fransisco’da yapılacak olan Oyun Geliştiricileri Konferansı‘nda (GDC) Microsoft’un resmi açıklama yapması bekleniyor.

Tüm Xbox One Oyunları Oynanabilecek

Project xCloud, tüm Xbox One oyunlarını kapsayacak şekilde geliştiriliyor. Hedef tüm Xbox One oyunlarını kaliteden ödün vermeden telefonlardan oynamayı mümkün kılmak. Bu projeyle birlikte de bu güne kadar gerçekleştirdiği sunucu yatırımlarını değerlendirip göstermek isteyen Microsoft, oyunlar konusunda önemli bir adım atacak gibi görünüyor. Yalnız şu şekilde görüşler de piyasada dolanıyor. Xbox One’da olan diğer şirketlerin oyunları proje kapsamında olmayabilir.

Detaylarını yakın zaman içinde alacağımızı düşündüğümüz bu sistemin nasıl işlediğini de o zaman öğreneceğiz. Sistem ücretli mi olacak, nasıl işleyecek kalite denildiği gibi mi olacak? Hepsinin cevabını yakın zaman içinde almayı düşünüyoruz.

Ayrıca Bakınız:   Pubg Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Arkadaşlarla Maça Girme

Konuyla ilgili Microsoft videolarını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı Oyunu

Halo 3 PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

Haber

Microsoft, Warner Bros. Interactive Entertainment'ı Satın Almakla İlgileniyor

Mobil OyunNişancı Oyunu

Hayranların En Çok Sevdiği COD Haritası Highrise COD Mobile'a Geliyor

Uzay Temalı Oyunlar

Stellaris: Galaxy Command Android ve iOS İçin Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir