Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile Sniper Rehberi

Pubg Mobile, mobil battle royale oyunu, bir sürü silaha sahip, bulabilir ve kullanabilirsiniz. Bu silahlardan en etkili olanları ama bir yandan da en zor kullanılanları sniperlardır. Özellikle telefondan oynarken iki kat daha fazla zorlanacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu yazıda sniper kullanmak isteyen ve bu konuda uzmanlaşmak niyetinde olanlarlar için harika bir rehber hazırladık. Bu rehber sonrasında basitçe sniper bulabilecek ve kullanım konusunda da deneyiminiz yükselecek ki oyunda etkili olabilin. Peki neden sniper kullanayım ki diyenlere silahın yapabileceklerinden kısaca bahsedelim. Sniper, tek atışla bile zırlı rakibinizi indirmenize olanak tanır. Bu açıdan insanlar sizinle çatışırken sağa sola kaçmaya zıplamaya çaba gösterir. Eğer isabet ettirebilirseniz başka birşey yapmanıza gerek yok. Gelin sniper olmak için adım adım ilerleyelim;

Pubg Mobile Sniperlar

Tüfeklerimizin isimlerini “Pubg Mobile silah rehberi” yazımızda bulabilirsiniz. Buraya da yazacak olursak;

  1. AWM
  2. M24
  3. Kar98K
  4. Win94

şeklinde olup değer sırasına göre yazılmıştır. Değeri ayrıca nadirliğini belirler. Bununla birlikte gücünü belirler. Aşağıda belirttiğimiz nerede bulabileceğiniz konusunda AWM ve M24 modellerini yerden almanız mümkün değil. Sadece birinden alabilirsiniz. Onun dışında hava ikmaline yönelmelisiniz. Dikkat edin tehlikeli olabilir. Diğer iki silah yerde bulabilir. Nerede bulunur derseniz yazımızı okumaya devam edin.

Pubg Mobile sniperlar nerelerde bulunur?

Üst düzey silahlar hava ikmalinden çıkarken bazı düşük değerde sniperlar yerden alınabilir. Bunun için bir harita paylaşıyoruz. Kırmızıyla işaretlenmiş alanlarda sniper bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Ayrıca bu silahlarla birlikte kullanmanız gereken 8x dürbünlerinde yakınlarda olduğunu bilmenizi isteriz. İşaretlenmiş alanlar kesin olmamakla birlikte sniper bulma ihtimalinizin en yüksek olduğu kısımlardır. Haritanın başka bölgelerinde düşük de olsa sniper bulma ihtimaliniz vardır.

pubg mobile sniper nerede bulunur?

Burada en tehlikeli olan bölge Sosnovka’dır. Ganimeti yüksek olduğundan çok kalabalık olabiliyor. Bu açıdan diğerlerini tercih etmek isteyebilirsiniz.

Sniper nasıl kullanılır?

Silahınızı buldunuz mu? Kullanmak için ihtiyacınız olan ilk şey 8x dürbündür. Muhtemelen silahla aynı binada ya da bölgede kolayca bulabileceksiniz. Ya da daha önceden bir yerden eşya alırken 8x takacak bir silaha sahip değilseniz oyunun otomatik onu almayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle oyuna bırakmayın. Toplanabilecek malzemeyi araştırın. 8x dürbün için çantanızda mutlaka bir yer açın.

Dürbünü taktıktan sonra sniper kullanma taktikleri şu şekildedir.

  1. Siper alma
  2. Mesafe hesaplama
  3. Rakibi değerlendirme

Siper alın. Çünkü ıskalarsanız rakibiniz sizi görecektir. Sniper silahların en kötü yanı mermi yükleme süresi yüksek olmasıdır. Ayrıca şarjör değiştirme süresi de yüksektir. Rakibiniz hızlı bir şekilde bu boşlukta sizi indirebilir. Ayrıca yatmışken ya da çömelmişken daha kolay nişan alınır.

Mesafeyi hesaplamanız gerekiyor. Çünkü oyunda fizik kuralları geçerli. Gerçek hayatta mermi nasıl gidiyorsa oyunda da aynı şekilde hedefine ulaşıyor. Mesafe uzadıkça mermi yere yaklaşıyor. Bu açıdan rakibiniz ne kadar uzaksa dürbünün nişangahını rakibinizin üzerine tutmalısınız. Mermi rakibe yaklaştıkça biraz alçalacağı için hedefi bu şekilde tutturabilirsiniz.

Haraketli rakiplere dikkat edin. Rakibiniz koşuyor olabilir. Ya da sizi gördüyse sağa sola dönüyor ya da zıplıyor olabilir. Bunun için rakibi iyi değerlendirip gittiği yöne doğru atış yapmanız vurma ihtimalinizi yükseltecektir. Bunun sebebi merminin uzaklığa göre düşmana ulaşmasının zaman almasıdır. Yine zaman içinde kazanacağınız tecrübeye göre bu işi de çözeceğinizden eminiz.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Pubg Mobile mesafe nasıl hesaplanır?

Sniper kullanırken mesafelerle içli dışlı olmak zorundasınız. Mesafeyi hesaplamak için kullanılabilecek en iyi yöntem haritadaki kareleri kullanmaktır. Her bir beyaz karenin bir kenarından diğerine mesafesini 100 metre olarak hesaplayabilirsiniz.

Sniperların hasarı nedir?

Kaç atışta rakibi indirebilirim sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Buradan silahların hasarlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Onun dışında açıklamak gerekirse AWM 3. seviye zırhlı birini kafadan tek atışta indirir. Vücuttan vuruşlarda 2 kere vurmanız gerekecektir. M24 ile 3. seviye miğfere 2 kere atış yapmak gerekecektir. Onun dışında tek atışla rakibi indirebilir. Vücut için de +1 atış yapmanız gerekecek. Diğer silahlar için de +1 atış ekleyebilirsiniz. Elbette zırh seviyesi önemlidir.

Sniperla ıskaladığınızda ne yapacaksınız?

Bunun için iki senaryo üzerinden ilerleyelim. Yakın düşman ve uzak düşman. Uzaktaki düşman ilk atışı ıskaladığınızda muhtemelen nerede olduğunuzu göremeyeceği için ikinci hatta düşmanın duruma göre 3. atışı yapma ihtimaliniz var. Eğer farkedip size doğru gelirse aynı kareye girene kadar yani 100 metreye kadar sniperla atış yapmaya devam edin. 100 metreden daha yakına geldiği zaman diğer silaha geçin ve yakın çatışma için hazırlanın.

Yakındaki düşman için işler biraz değişik. İlk atışı ıskaladığınızda ya da rakip düşmediği zaman hemen diğer silaha geçin. Muhtemelen sizi görmüştür ve yerinizi biliyordur. Yakın çatışma için diğer silaha geçip mermi yağdırmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan Pubg Mobile sniper oynanışı oldukça zordur. Bu açıdan ilk denemede olmuyorsa pes etmeyin. Hepsi oynayarak elde edeceğiniz tecrübelerle gelişecektir. Bu açıdan kendinizi verin ve pes etmeyin.

pubg mobile sniper kullanma rehberi

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Rol Oyunu

Monster Hunter Rise: Sharp Claws Nereden Alınır?

PCRehber

Termal macun nasıl uygulanır?

Fortnite

Fortnite 19.10 Güncellemesi Bugün Çıkıyor Tilted Towers Geri Dönüyor

God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Asphalt 9’a Lamborghini Özel Güncellemesi