Mobil Oyun

Forza Street Mobil Oyunu Yakında Telefonlarınızda Olacak

Microsoft, sadece Xbox için yayınlanmış olan Forza Street yarış oyununu PC ve mobil cihazlar için duyurdu. Microsoft, yalnızca Xbox platformunda var olan yarış oyunu Forza Street’i, PC ve mobil cihazlara getirdiğini açıkladı. Şimdilik Windows 10’da indirilebilen oyun Android ve iOS’a da yakın zaman içinde gelecek. PS, XBOX, Nintendo gibi Konsol yapımcıları genellikle kendi platformlarına özel oyunlar geliştirir, bu durum da konsollar arasında karar vermeye çalışan oyuncuların tercihlerini etkilemek için yapılıyor. Bunlara örnek: Sony‘den  God of War, Nintendo‘dan  The Legend of Zelda ve Microsoft‘un Forza oyunları… Oyunun takipçileri de bu oyunu oynamak için mutlaka o konsolu alması gerekiyor. Bu sefer Microsoft pastadan daha büyük pay alma umuduyla Forza Street için farklı bir karar aldı.

Şimdilik Windows 10’da indirilebilir durumda

Microsoft bir çok kişiyi şaşırtan ve bunun yanında gerçekten radikal bir karar aldı. Ücretsiz olan bu yarış oyunu şimdilik Windows 10 işletim sisteminde indirilebiliyor, hemen indirebilirsiniz ve önümüzdeki günlerde de Android ve iOS platformunda indirmeye sunulacak. Biraz beklemeniz gerekecek.
Microsoft’un Forza Street oyunuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Forza Street oyununda, yeni Forza hayranları ve deneyimli pilotlar efsanevi otomobillerini tasarlayabiliyorlar. Oyuncular hızlı modda kısa süreli yarışlar oynayabildiği gibi, hikaye modunda da yarışabilecekler.” Forza Street’in Android ve iOS sürümlerinin ne zaman çıkacağına dair net bir tarih henüz açıklanmadı.
Kaynak: Xbox News
forza street mobil oyun yakın zaman içinde geliyor
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Hayatta Kalma

Dawn Breaking, Hayatta Kalma, Mobil Açık Dünya Oyunu, Betaya Giriyor

AksiyonMaceraMobil Oyun

Kart Tabanlı Savaş Oyunu INVICTUS: Lost Soul Bu Ay İçinde Çıkacak

Mobil OyunStrateji

Warhammer Quest: Silver Tower Ön Kayıt Almaya Başlıyor

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Yeni Karakteri Lahn İçin Ön Kayıt Başladı