Battle RoyaleHaber

Pubg 2018’de Ne Kadar Kazandı?

Elbette oyunu oynayanların merak ettikleri bir konu da şirketin gelirleri oluyor. Paket fiyatlarını en iyi bilen oyuncular olduğundan “acaba ne kadar geliri var?” sorusu her zaman akıllarda dolaşıyor. 2019’da ilk çeyrek geride kalırken hangi kategoride faaliyet gösterirse göstersin şirketler geçtiğimiz yılın gelirlerini açıklıyor. Bu şirketlerden birisi de Pubg Corp. Peki merak ediyor musunuz? PlayerUnknown’ın Battlegrounds oyununun yapımcısı Pubg Corp. geçtiğimiz sene kaç para kazandı? Gelirleri nereden geliyor? Kim en çok parayı harcıyor? En önemlisi ise Pubg Mobile bu gelirlerin neresinde? PC Sürümü mü yoksa mobil sürüm mü para kazanıyor? Yapılan resmi açıklamalara bir göz atmakta fayda var…

Pubg’nin 2018 gelirleri

Pubg Corp.’tan yapılan açıklamaya göre şirket geçtiğimiz sene 920 milyon dolar gelir elde etti. Elbette bu gelen bütün para. Bunun içinden masrafları ve diğer giderler gibi vergileri de düşürmek gerekiyor. Yapılan basit hesaba göre net kar 320 milyon dolar. Bir sene için oldukça iyi bir para. Aylık 27 milyon dolar kar elde eden şirket son zamanlarda Pubg Mobile’ın para kazanma yöntemlerine ekleme yapmıştı. Buradan inceleyin.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Pubg Mobile 2018’de ne kadar kazandı?

Elbette PlayerUnknown’ın Battlegrounds tek başına para basmıyor. Bunun yanında Pubg’nin mobil sürümü Pubg Mobile ‘da belirli bir gelire sahip. Tencent’in oyunu diyebileceğimiz Pubg Mobile’ın gelirleri PlayerUnknown’ın Battlegrounds‘un yanında devede kulak kalıyor. Bunun sebebi mobil bir oyun olması ve ücretsiz olması. Ücretsiz olmasından ötürü ve oyuncu odaklı bir oyun olmasından kaynaklı sadece kozmetik ürünler satılıyor. Son zamanlarda yukarıda da bağlantısını verdiğimiz vip abonelikler dönemi başladı. Bunun gelirlerde önemli bir artışa sebep olacağı kesin. İçinde bulunduğumuz yıl Pubg Mobile’ın gelirlerinin 100 milyon doları aşması bekleniyor. Ama bu sene içinde çok önemli rakipleri piyasaya çıkacak. O konuya da buradan bakmanızı tavsiye ederim.

Bu durumda Pubg Mobile’ın işi oldukça zorlaşıyor.

pubg ve mobil oyunu 2018 yılında kaç para kar etti?

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Aksiyon

Wuchang: Fallen Feathers, Etkileyici Görsellere Sahip Başka Bir Çinli Souls Like Oyunu

Pubg MobileRehber

Pubg Mobile Kontrol Ayar Kodları Nereye Yazılır?

AksiyonKorkuUzay Temalı Oyunlar

Dead Space Remake, Çıkış Tarihi

Pubg MobileRehber

Pubg Mobile'da Mermiyi Sektirmemek İçin En İyi Ayarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Ön Kayıt Olabileceğiniz 5 Mobil Oyun (Nisan 2019)