Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile Gamecenter’dan Google Play’e Hesap Taşıma (Güncellendi)

Güncelleme – 18/01/2021: Pubg Mobile Android ve iOS arasında platform değiştirme Hakkında Resmi Açıklama

Pubg Mobile geliştiricileri tarafından platform değiştirme konusunda yapılan resmi bir açıklamayı sizlere yol göstermesi için paylaşıyoruz.

Verilen bilgiye göre Pubg Mobile hesabınızı Android’den iOS’a ya da iOS cihazınızdan Android’e taşımanız mümkün ama bunun için dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detay var. Google Play ve Game Center bağlantısının yanında MUTLAKA EN AZ 1 ADET SOSYAL MEDYA HESAP BAĞLANTISI YAPMANIZ GEREKİYOR. Ayrıca iOS ve Android platformu bir birinden çok farklı olduğu için Pubg Mobile geliştiricisi hesabın aktarılması hususunda ya da diğer platformda oynama konusunda tam bir garanti vermiyor. Bu resmi bir söylemdir. Dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Son olarak Pubg Mobile geliştiricisi uyarıyor, misafir hesabıyla oynuyorsanız, platform değiştirmenin herhangi bir imkanı bulunmuyor. Yani misafir hesabınızı mutlaka sosyal medya hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekiyor.

Diğer bilgiler için okumaya devam edin.


Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm konuyla ilgili bugün bir soru gelince artık zamanının geldiğini düşündüm. Bu yazıda iOS üzerinden yani Gamecenter ile oynadığınız Pubg Mobile hesabınızı Androidli cihaza yani Google Play’e aktarmaya ya da tam tersini yapmaya çalışacağım. En olur ve basit şekilde aktarma yapacağım. Umarım bir sorun olmadan Pubg Mobile hesabımızı aktarabiliriz. Önceden vermemiz gereken bir kaç şey var. Pubg Mobile’ın bağlantı yöntemleri şu şekildedir;  Guest, Facebook, Twitter,Vkontakte, Google Play ya da Gamecenter… Eğer eksiğim varsa düzeltin. Bu bağlantılar üzerinden işlem yapacağız.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Pubg Mobile iOS’tan Android’e hesap taşıma

Senaryomuz şu şekilde, iOS üzerinden Gamecenter bağlantısıyla oyunu oynuyorsunuz. Telefonunuzu değiştireceksiniz. Androidli cihaz alacaksınız. Pubg Mobile’a Android üzerinden devam edeceksiniz. Aynı hesabı bu cihaza nasıl alacaksınız?

Aslında Facebook, Twitter, Vkontakte gibi hesaplarla giriş yapmış olsaydınız Androidli cihazlarda yine bu hesaplarla Pubg Mobile hesabınızı kolayca açmanız mümkün olacaktı ama bu bağlantıları yapmadınız ya da bu sosyal medya hesaplarınızı bağlamış olsanız bile hesaplar silindi ya da bağlantı sıkıntısı oldu. Bu senaryoda aşağıdaki gibi ilerlemeniz muhtemelen iOS’tan Android’e ya da tam tersi olarak oyununuzu aktaracaktır.

  1. iOS cihazınızdan Gamecenter ile bağlantılı Pubg Mobile hesabınıza girin.
  2. Ayarlar kısmından Facebook butonuna tıklayın.
  3. Facebook hesabınız ile oyunu ilişkilendirin.
  4. Daha sonra diğer işletim sistemi cihazdan Pubg Mobile ‘a girmeden az önce ilişkilendirdiğiniz Facebook hesabınıza oturum açın.
  5. Pubg Mobile oyununu yeni cihazda açıp girişinizi Facebook ile yapın.

Facebook bağlantısına bir sıkıntı yoksa, Facebook hesabınıza başka bir Pubg Mobile yoksa, ya da bu hesap daha önce başka bir Facebook hesabıyla ilişkilendirilip sıkıntı çıkarmadıysa bu yöntem işinize yarayacaktır. Diğer sosyal medya bağlantıları da aynı şekilde çalışır.

Emülatör yardımıyla aktarma

Bildiğiniz gibi Pubg Mobile PC üzerinden Emülatör yani app player denilen uygulamalarla da oynatılabiliyor. Eğer telefon üzerinden aktarma sıkıntısı yaşadıysanız Emülatör kullanarak hesabınızı Google Play ile bağlayabilirsiniz.

Bu aktarma işlemi için Pubg Mobile için en az bir adet bağlantılı olmadığı sosyal medya hesabı lazım. Zaten 3 adet seçenek var. Facebook ,Twitter ya da Vkontakte. Muhtemelen uzak doğu sürümünde Wechat bağlantısı da bulunuyor.

Bunlardan biriyle oyunu ayrıca ilişkilendirilip ister diğer işletim sisteminden ister Pc ‘den aynı hesaba erişim.

Sorusu olan lütfen yorum kısmından iletsin.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

24 Yorum

  • Pingback: Game Center Giriş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yayınlansa da Oynasak – Yeni Android Oyunlar 2019