Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile Facebook Hesabı Değiştirme (18-01-2021 Güncellendi)

Güncelleme – 18/01/2021: Pubg Mobile Sosyal Medya Bağlantıları Hakkında Resmi Açıklama

Son gelen bilgiler ışığında Pubg Mobile Facebook Hesabı Değiştirme konusunda sizlere faydası olacağını düşündüğümüz bazı bilgileri rehberimize eklemeyi uygun gördük. Pubg Mobile tarafından yapılan resmi açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

Pubg Mobile’a Facebook ile giriş yapıp Facebook tarafından banlanırsanız, Pubg Mobile’dan kesinlikle destek alamazsınız. Resmi açıklamada “boşuna zahmet etmeyin, desteği sosyal medya sitesinin geliştiricilerinden almanız gerekiyor” şeklinde açıklama yapılmış. Bu hem Facebook hem de Twitter için geçerli olup ayrıca iOS için Game Center, Android için Google Play’de buna dahildir. Bunun anlamı sosyal medya hesabınızı geri alamazsanız Pubg hesabınızı sonsuza kadar kaybettiniz demektir.

Pubg Mobile’a kesinlikle hem Twitter hem de Facebook ve hangi platformu (ios ya da Android) kullanıyorsanız onunla bağlanmanız tavsiye ediliyor. Hepsini bağlamanız hesap güvenliği açısından önemli. Bunun sebebi bir sosyal medya hesabınıza erişimi yitirdiğiniz zaman diğeriyle giriş yapabilme imkanı. Bu senaryoda, Sadece Facebook ile Pubg Mobile’ı bağladığınızda, Facebook hesabınızı kaybetmeniz durumunda, Facebook hesabınızı geri almadan, oyuna başka bir yöntemle girmeniz mümkün görünmüyor ve yukarıda bahsettiğimiz gibi Pubg Mobile geliştiricisi kesinlikle bu konuda size destek veremiyor. Bütün hesapları bağlamak ayrıca Pubg Mobile platform değiştirme konusunda da size fayda sağlıyor. Konuyla ilgili ayrıca “Pubg Mobile Gamecenter’dan Google Play’e Hesap Taşıma” rehberimizden bilgi alabilirsiniz.

Şimdi gelelim konuyla alakalı en önemli bilgiye.

Bildiğiniz üzere Pubg Mobile hesabınıza Facebook ile bağlandığınız zaman o Facebook hesabı başka bir Pubg Mobile hesabına bağlanamıyor. 0.18.0 güncellemesinden sonra aşağıda anlattığımız yöntemler çalışabilir ama Pubg Mobile geliştirici ekibi bunu garanti etmiyor ve tekrar eklemek gerekirse sosyal medya bağlantıları konusunda destek vermiyor.

“If you unlink an account after 0.18.0 update, the social media account which you used for sign-in PUBG Mobile would be unlinked.”

Yukarıdakinin çevirisi şu şekildedir;

“0.18.0 güncellemesinden sonra, Pubg Mobile’a giriş için kullandığınız bir sosyal medya hesabının bağlantısını kaldırırsanız, Pubg Mobile ile bağlantısı kesilmiş olmalıdır.”

Bu açıklamaya göre aşağıda anlatılanların hepsi doğru bir şekilde çalışmalı. Yani sosyal hesaplarınızın bağlı olduğu yerden Facebook hesabınızı kaldırın ve yeni bir Facebook hesabıyla bağlamaya çalışın. (bunu yapmadan önce diğer bağlantı yöntemlerini de hesabınıza mutlaka uygulayın.) Pubg Mobile geliştirici ekibi sosyal medya bağlantılarıyla ilgili destek vermediğinden sorumluluğu tamamen size bırakıyor.

Diğer yöntemler ve uygulama için mutlaka rehberinin devamını okuyun. (sorumluluk tamamen size aittir. yöntemlerin çalışacağı garanti edilmez.)


Pubg Mobile ‘ın Facebook bağlantısıyla ilgili oldukça sorunlu olduğunu farkettiniz mi? Bu yazıda sizlere insanların yaşadığı Facebook sorunuyla ilgili bir bir bilgi vermek istiyorum. Pubg Mobile Facebook Hesabı nasıl değiştirilir. Yöntem sizi oldukça zorlayabilir, basit göründüğüne bakmayın. Amaç Pubg Mobile’ın bağlı olduğu bir Facebook hesabından bağını koparıp başka bir Facebook hesabına bağlamak. Gelin deneyelim.

Pubg Mobile Facebook Hesabı Değiştirme

Bunun için internette uzun bir araştırma yapıp yabancı dilde bir öneri buldum sizinle hemen paylaşayım.
1. Ayarlara gidin. Burada yukarda bağlı olduğunuz hesapları görebilirsiniz. Bunlardan birisi Facebook olmalı.
2. Genel sekmesinde sol alt kısımda çıkış butonuna basın.
3. Şimdi tekrar giriş ekranındasınız.
4. Facebook ile bağlanın.
Şimdi buraya dikkat edin. Başka oyunlardan edindiğim Facebook bağlantı sıkıntılarını sizlerle paylaşıyorum. Eğer tekrar Facebook hesabınızla bağlanmaya çalıştığınızda sizi aynı hesaba bağlıyorsa telefonunuzdan Facebook uygulamasından ve de tarayıcıdan çıkış yapın. Yukarıdaki maddeleri bir daha deneyin. Burada sıkıntı şu şekilde karşımıza geliyor. Zaten telefondaki açık Facebook hesabınıza Pubg yine kendini bağlamaya çalışıyor. Bunun için ilk önce hesaplardan çıkış yapın. Hem uygulama hem de web üzerinden. Bu şekilde tekrar Facebook üzerinden hesabınıza bağlanmaya çalışın. Sizden Facebook’a giriş yapmanızı isteyecektir. Bu sefer doğru hesapla giriş yapınız.
Pubg mobile facebook hesap değiştirme

Bu hesap başka bir Facebook hesabına bağlı

Karşınıza böyle bir uyarı çıkma ihtimali yüksek. Bu durumda işler karışmış demektir. O yüzden senaryoya bir daha göz atalım. Asıl Facebook hesabınızda zaten bir Pubg hesabınız vardı. Ama siz bir şekilde çıkış yaptınız ve tekrar o Facebook hesabına bağlı Pubg Mobile’a giriş yapmak istiyorsunuz. Bu durumda, şuan telefonunuzda yüklü olan Pubg Mobile yanlışlıkla bağladığınız başka bir Facebook hesabına eklidir. Bu nedenle bu hesap üzerinden çıkış yapıp başka bir Facebook’a girmeye çalıştığınızda başka bir Facebook profiline bağlı uyarısı almanız olasıdır. Bu durumda aşağıdaki yöntemi uygulayın.

  1. Cihazınız üzerinden uygulamalarınıza girin.
  2. Pubg Mobile uygulamasını bulun.
  3. Önbelleği temizleyin.

Bu işlem güncellemelerinizi ve kayıtı bilgileri silecektir. Bunu unutmayın. Bu işlemden sonra doğru Facebook hesabına bağlanmayı deneyin.

 

Yukarıdaki yöntem işe yaramadı hala aynı hesapla mı bağlanıyorsun? O halde Facebook üzerinden izin verdiğin Pubg Mobile uygulamasını kaldır. Bunu yapmadan öne hesabını başka bir yere bağla. Örneğin görselde gördüğünüz üzere benimki Google Play ve Twitter’a bağlı. Bundan sonra yukarıdaki adımları bir kez daha dene.
Bu yöntemler işe yarayacaktır. Sıkıntı yaşayanlar bir yorumla derdini paylaşabilir. Bilgim varsa yardımcı olurum.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

181 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile Zombi Modu Taktikleri