Rol OyunuYeni Oyunlar

Smite Blitz Test Aşamasına Girdi

Hi-Rez’in efsane oyunu Smite’dan uyarlama mobil oyunu Smite Blitz, test aşamasına girdi. İşin iyi yanı bu oyunu şimdi test edebilirsiniz. Hi-Rez, test aşaması için oyuncuları kabul etmeye başladı. Yazının başından uyarmak isterim ki basit düzeyde Hi-Rez’i eleştireceğim çünkü oyunu hiç denemedim ama fikri beğenmedim. Oyun ne kadar güzel olursa olsun artık bir ön yargım var. Bu yaklaşımımdaki en önemli sebep Smite’ın efsane bir PC moba oyunu olmasına karşın Smite Blitz’in bu türde olmaması. Önümüzde çok başarılı örnekler var. Arena of Valor, Mobile Legends, Vain Glory, Heroes Evolved gibi başarılı örnekler olmasına rağmen neden Smite Blitz bir rpg hatta sıra tabanlı bir rpg görünümünde ki Smite Blitz için arpg denmiş. Gelin bir bakalım.

Taktiksel RPG

Hi-Rez’in Smite Blitz ile ilgili türü ortaya koyan en önemli açıklaması, “destansı bir taksiksel rol yapma oyunu”… Elbette mitik tanrıları kontrol edebildiğiniz oyundan çok iyi bir rpg oyunu çıkabilir. Burası tartışılmaz ama bu Smite olmamalıydı. Hi-Rez beni hayal kırıklığına uğrattı. Neden haritalarını ve yine bu kahramanları uyarlayarak mobil moba oyunu yapmadığını gerçekten merak etmekteyim.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Smite kahramanlarıyla oynayın

Bilgisayarda Smite oynayanların mutlaka ilgisini çekecektir. Smite kahramanları yani mitik tanrılarla oynamanız mümkün. Mısır’dan İskandinavya’ya, Çin’den Hindistan’a, Mayalar’dan Yunanlılara bir çok medeniyetin mitik tanrıları oyuna dahil edilmiştir. Bu açıdan dünya çapında ilgi görmüş ve çok oynanmış bir oyundur. Mobilde olmasını çok isterdim.

smite blitz taktiksel rpg mobil oyun

Hem PvE hem PvP yapabilirsin

Oyun içinde hem diğer oyuncularla mücadele etme hem de senaryo gereği düşmanlarla savaşma özelliği var. Alfa testinde ise sınırlı sayıda içerik bizlerle olacak gibi görünüyor. Oyunda 60 farklı kahramanın olacağı da açıklamalar arasında yer alıyor. Alfa testi için bütün hikaye modlarının açıldığı ve test boyunca bunlara eklenme yapılmayacağı da güncelleme notları arasında bulunuyor.

Smite Blitz alfa testine nasıl katılırım?

Eğer sizde hemen denemek isterseniz aşağıdaki adımları takip edip kolayca teste dahil olabilirsiniz.

  • iOS cihaz sahipleri buradan devam etsin.
  • Android cihaz sahipleri buraya baksın.
  • Ya da detaylı bilgi için buraya gidiniz.

Bu kısımlardan teste katılmak istediğinizi belirtin. Anında katılmak mümkün. Daha sonra sizi oyunu indirmek üzere mağaza sayfasına yönlendiriyor. Buradan oyunu indirebilir ve hemen dahil olabilirsiniz. Bunun bir alfa testi olduğunu unutmayın. Şu şekilde daha basit açıklarım, bu test düreçlerini ilk aşamadan hazır olma aşamasına doğru sıralayacak olursak;

  1. Alfa
  2. Beta
  3. Erken erişim
  4. Stabil sürüm

Yani oyun daha çok yeni ve bir sürü hataya sahip olabilir. Unutmayın ki Hi-Rez yani oyunun geliştiricisi, sizi davet ediyor çünkü bu hataları bulup onlara bildirmenizi istiyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Monster Hunter World 20 milyon kopya sattı

Aksiyon

Wuchang: Fallen Feathers, Etkileyici Görsellere Sahip Başka Bir Çinli Souls Like Oyunu

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Hafif ve Ağır Saldırı Rehberi

RehberThe Ascent

The Ascent'de Nasıl Hızlı Seyahat Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile v0.12.0 Güncelleme Sorunu