ListeMacera

En İyi Hikaye Temalı Mobil Oyunlar

Hikaye temalı oyunlar, belli bir hikaye üzerinden ilerlemenize olanak veren, ayrıca oyun esnasında videolu olarak hikayenin belli bir kısmını en önemli yerleri izleyebildiğiniz oyunlardır. Size bu oyunlardan bir liste derledik. Mobil hikaye temalı oyunlar listemize en iyileri dahil etmeye çalıştık. Bununla birlikte seçtiğimiz hikaye temalı oyunlar, insanların en çok oynadığı ve gerçekten etkileyici hikayeleri olan mobil oyunlardır. Bu yazıdaki listeleyeceğimiz oyunları sıralayalım; TellTale’in Walking Dead serisi, The Wolf Among Us, Lapse: A Forgotten Future, Life is Strange, Şeytanın Şafağı: Zarya 1… Bu mobil oyunlar mobil oyun dünyasına iz bırakmış hem çok oynanan hem de çok izlenen sürükleyici oyunlardandır. Dilerseniz önerilerimize başlayalım.

Şeytanın Şafağı: Zarya 1

İnteraktif bir oyun olan Zarya 1 hakkında kanalımızda da bir çok video yayınlandı. Oyun bir çok sonu olan fantastik bir hikayeye dayanıyor. Siz en doğru yolu bulup görevinizi başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekiyor. Uzayda geçen oyunda aydan gelen bir sinyali araştırmak için ekibinizi aya yolluyorsunuz. Sinyalin kaynağını bulup aydan geri dönmek için doğru seçimler yapmanız gerekiyor.

Google Play – AppStore

The Walking Dead Serisi

Telltale’in en iyi serilerinden birisi olan The Walking Dead hem çizimleriyle hem de bilinen hikayenin başka bir yönüne odaklanmasıyla insanların dikkatini çekti. Serinin Howyaknow tarafından yayınlanan 4 bölümü bulunuyor. Sezon 1 ve Sezon 2, New Frontier ve Michonne.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Oyunda dizide göremediğiniz bölüm ve hikayeleri tekrar yaşamanız mümkün. Kısmen de olsa seçimlerinizle hikayeye ve diğer karakterlere yön vermeniz olası. Oyunun ilk bölümleri ücretsizken diğer bölümler için oyun içi ödeme yapmanız talep ediliyor.

Google Play – AppStore

Lapse: A Forgotten Future

Lapse, sağlam ve gizemli bir hikayeye sahip bir kart mobil oyunu. Oyunda size karışık ve hikayelerin parçası olan kartlar dağıtılıyor ve bu kartlar sırayla karşınıza geliyor. Kartların iki seçeneği oluyor. Kartta yazılı olan iş ya da soru için sağa ya da sola kaydırmak suretiyle tepkinizi / cevabınızı verebiliyorsunuz. Bu sayede hikayede izlediğiniz yol değişebiliyor. Birden fazla sonu olan hikayenin bütün sonlarını görmek için çabalıyorsunuz. Cornago Stefano, ilk oyun tutunca Lapse’ın ikinci oyununu da piyasaya sürmüş.

Google Play – AppStore

Life is Strange

Özellikle bilgisayarda çok tutulan oyunun mobil sürümünü de geciktirmeden yayınladılar. Zira mobile uyarlamak için oldukça kolay bir türü var. Oldukça fantastik bir hikayeye sahip oyunda zamanı geri alabilen ve yaptığı hataları ve seçimleri düzeltme şansı olan genç bir kızın başından geçenler anlatılıyor. Verdiğiniz her karar oyunun gidişatını etkiliyor. Life is Strange mobil oyununda çözmeniz gereken ve aydınlatmanız gereken bir sürü sorun ve suç bulunuyor. Oyunun ikinci bölümü de “Before the Storm” ismiyle Square Enix tarafından yayınlanmış. Sadece iOS tarafında ikinci oyun bulunmuyor.

Google PlayAppStore

The Wolf Among Us

Telltale’in kendisinin yayınladığı hikayesiyle insanları büyüleyen mobil oyun bildiğiniz kurt adam hikayelerinden birisi değil. Oldukça etkileyici ve sizi içine çeken hikayenin ilk kısmını ücretsiz oynayabiliyor daha sonraki 4 bölümü oynamak için ise para ödemeniz gerekiyor. Yine Telltale’ın kendine has çizimiyle The Wolf Among Us oyunu en iyi hikayeye sahip mobil oyunlar listemizin son oyunuydu.

Google PlayAppStore

Bunun gibi yazıları ve listeleri kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Takip Et

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMaceraRol Oyunu

Dragon Age: The Veilguard'a İlginç ve Detaylı Zorluk Seçenekleri Eklendi

HaberMacera

Little Nightmares 3 Ertelendi

HaberKorkuMacera

Until Dawn Remake PC'ye geliyor, Bilinen Tüm Detaylar Burada

HaberHayatta KalmaMaceraNo Man's Sky

No Man's Sky Adrift güncellemesi sizi evrende tamamen yalnız bırakıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir