ListeStrateji

En Yeni Mobil Strateji Oyunları

Bu yazımızda en yeni Clash of Kings benzeri strateji oyunlarını sizlerle paylaşacağım. Eğer bu tür oyunları takip edenlerdenseniz listemiz tam size göre çünkü bazen alternatif bulmakta zorlanıyoruz. Mobil strateji oyunları listemiz şöyle bir kenarda dursun. Listemizde yer alacak yeni strateji oyunları, Clash of Kings benzeri yani kale geliştirme, savunma ve diğer oyuncularla savaşma üzerine kurulu olacak. Clash of Kings ise örnek oyunumuz olacak çünkü dünyayı ciddi manada etkileyen bir oyun. Bunun en önemli sebebi de Çin’den yükselmesi. 600 milyon Çinli oyuncu arasında gelişmeyi başaran Clash of Kings dünyanın bir çok yerinde oynanıyor ve en çok şikayet edilen ulus ise Çinliler oluyor. Bakalım alternatif mobil strateji oyunlarımı beğenecek misiniz?

En İyi Mobil Strateji Oyunları

Age of Z

Zombi temalı mobil strateji oyunu Age of Z, bu işte artık ustalaşmış Camel Games’in elinden çıkıyor. Temelde kendi topraklarınızı geliştiriyor, kale içi binalarınızı yükseltiyor, diğer oyunlarla savaşırken ayrıca zombilerle de mücadele ediyorsunuz. Mobil strateji oyunları arasında zombi temalı oldukça fazla oyun olabilir ama en yenilerinden birisi Age of Z. Denemek isterseniz hemen indirin.

Google PlayAppStore

War Eternal

Onemt kendini tekrarlamaya devam ediyor. Mağazalarda Onemt’in sayfasına baktığınız zaman aynı oyunları farklı temalarda ve isimlerde yayınladığını göreceksiniz. Yine de farklı bir görünüş ya da alternatif arıyorsanız, Onemt şirketinin War Eternal’i en yenilerden birisi.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Temel olarak base geliştirme, asker basma ve savaşma üzerine kurulu oyunda oyun başında ırk seçme seçeneği de mevcut.

Google PlayAppStore

Haze of War

Mobil strateji oyunları arasında modern temalı bir kaç oyun var. Haze of War onların en yenisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene resmi çıkışını yapan oyun, modern bir savaşı size sunuyor. Gelişmiş askerler, savaş araçları ve dronelar ve daha fazlası, yüksek grafik detayıyla karşınızda olacak. Modern bir mobil strateji oyunu arıyorsanız şans vermeniz gereken Haze of War, temelde kale geliştirme, asker üretme ve savaşma oyunudur. Denemek isterseniz ya da daha fazla bilgi almak isterseniz mağaza sayfaları hemen altta.

Google Play – AppStore

World on Fire

Camel Games’in elinden çıkan WoF Games’in yayınladığı oyun sizi ikinci dünya savaşı zamanlarına götüren bir mobil strateji oyunu. Temasıyla dikkat çeken oyun ayrıca yüksek grafik detaylarına da sahip. World on Fire tıpkı War and Order ya da Titan Throne gibi grafiklere sahip diyebiliriz. Çünkü bu oyunların hepsini Camel Games yaptı. Zaten oyuna girdiğiniz zaman sizde bazı şeyleri hissedeceksiniz. Oyunda temel olarak kale geliştiriyor ve İkinci Dünya Savaşı temasında asker geliştiriyorsunuz. Rakiplerinizle mücadele ediyor ve de dünyadan kaynak toplamaya çalışıyorsunuz.

Google Play – AppStore

Mobile Royale

En sona en iyisini mi bıraktım? Siz karar verin. Türü sayesinde en iyisi olabilir. Mobile Royale hem kale geliştirme strateji oyunlarının yanında ayrıca rpg öğelerini de içinde barındırıyor. Yeni sayılan oyunu IGG yayınladı. Strateji oyunları konusunda yüksek tecrübeye sahip IGG’nin bu oyununa da güvenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için;

Google PlayAppStore

Sizlere kısa kısa fazla sıkmadan 5 adet yeni strateji mobil oyundan bahsettim. Bağlantılarını ve tanıtım videolarını da verdim. Bunun gibi yazıları kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan biri takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Takip Et

En İyi Mobil Strateji Oyunları

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
HaberStrateji

Frostpunk 2 Ertelendi, Peki Neden?

RehberStrateji

Manor Lords: Yangın Nasıl Söndürülür ve Yangın Önleme İpuçları

RehberStrateji

Manor Lords: İşçi Atama Nasıl Yapılır?

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni Pokemon Oyunu Pokemon Rumble Rush Duyuruldu