Kelime Oyunları

Düşen! Kelime Oyunu

Son zamanlarda eğlencelik oyunlar oynayarak, metroda, otobüste canı sıkıldığında insanların en çok oynadığı oyunlardan olan kelime bulmaca oyunlarından birisi. Artık gazetelerde bulmaca çözmek yerine burada daha interaktif şekilde kelime bulmacaları çözebilirsiniz. Düşen! Kelime oyunuyla ilgili sizlere giriş düzeyinde bir tanıtım yapacağız. Oyunun indirme bağlantılarını da sizlerle paylaşacağız.

Düşen! Kelime Oyunu nasıl bir oyun?

Oyunda size verilen harfleri birleştirmek suretiyle harf yığını içinden kelimeler çıkartıyorsunuz. Sizlere sadece kelimenin neyle ilgili olduğu söyleniyor. Kategorisi verilen kelimeleri karışık olarak verilmiş harf yığını arasından üzerini çizmek yöntemiyle çıkarmanız gerekiyor.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

İnternet gerektirmiyor

Düşen! Kelime oyunu internet bağlantısı gerektirmemesi yönünde avantajlı bir oyun. Sadece indirirken internet gerekli. Sonrasında oyuna girdiğinizde internete bağlı olmak zorunda değilsiniz. Bu özellik bulmaca oyunlarının ruhuna oldukça uygun diyebiliriz.

Bağlantı açısından basit olan oyun, oynama açısından da oldukça basit. Dik ekran yapısı sayesinde tek elle basit bir şekilde oynamanız mümkün.

düşen kelime bulmaca oyunu

İlginç bir yapı

Renk eşleştirme oyunlarını bilirsiniz. Rengi eşleştirdiğiniz zaman diğer renkler aşağı düşer ve yeni bir yapı oluşur. Düşen! Kelime oyununda da durum aynı. Benzer bir yapıya sahip olan oyunda kelimeyi bulduğunuzda yeni kelime gelirken harf yığını da otomatik olarak değişiyor.

Ünvan sistemi

Mobil bulmaca oyunlarında ünvanların bence önemi büyük. Bu ayrıca rekabeti de arttırıyor. Bölümleri geçin, oyunda ilerleyin ve yeni ünvanlar kazanın. Ünvanların yanında ödül olarak ayrıca ipucu hediyeleri de verilmekte. Bu açıdan çok zorlandığınız yerlerde ipucu kullanabilir ve kelimeyi bulabilirsiniz. Zorlayıcı kelimeler olduğunu da söylemek lazım, ipucuna ihtiyacınız olacak.

Devasa bir bulmaca

Şu sıralar oyuna dahil 1300 bulmaca bölümü bulunuyor ve geliştirici sık sık yeni bölüm sözü veriyor. Siz bu yazıyı okuyup oyunu indirdiğiniz zaman yeni bölümler eklenmiş bile olabilir. Yani oyunu bitirmeniz çok zor duruma geliyor.

Oynadıkça zorlaşan oyun oynaması basit ilerlemesi zor bir oyun. Bölüm geçtikçe zorlaşan Düşen! Kelime Oyununu aşağıdaki bağlantılarından ücretsiz indirebilirsiniz.

Google PlayAppStore

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Şans Çarkı – Eğlencelik Bilgi Oyunu