Basın BülteniMoba

MOBA türünde devrim, Heavy Metal Machines! [Basın Bülteni]

[Basın Bülteni] MOBA türünün içinde bulunduğu geniş yelpazenin önemli parçalarından biri haline gelen Heavy Metal Machines, bu tür içerisindeki oyunlarla benzer olsa da oldukça farklı mekaniklere ve hikayeye sahip. Espor için farklı bir kulvar açan oyun, para ödüllü turnuvalarıyla adından daha fazla söz ettirecek gibi duruyor.

Warcraft 3 ile başlayan ve dünyayı kasıp kavuran çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyun türü, günümüzde League of Legends ve Dota 2 gibi milyonlarca oyuncu sayısına sahip oyunlarla beraber, hem bu oyunlar arasında hem de bu oyunların oyuncuları arasında oldukça büyük rekabet ortamı yarattı.

MOBA türüne yeni bir soluk getiriyor

Bahsi geçen League of Legends ve Dota gibi oyunlar MOBA türünü oldukça yaygınlaştıran oyunlar olsa da, bu oyun türünün gelişimi devam ediyor. Birbirinden farklı bakış açılarıyla taçlandırılan oyunlarla beraber oyun severlerin aldığı keyif devam ediyor. Bu yeni bakış açılarından birini getiren ve son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız oyunlardan biri olan Heavy Metal Machines, hem çok farklı oyun mekanikleriyle karşımıza çıkıyor hem de esporun temel taşlarından biri olan MOBA türü için oldukça güzel bir fırsat sunuyor.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

League of Legends ve Rocket League karışımı

Heavy Metal Machines’ı bir oyuna benzetecek olsak, son dönemin popüler oyunlarından Rocket League ve League of Legends’ın karışımı gibi görünüyor. Ancak kendine has çok farklı oyun mekaniklerine sahip olmakla beraber, oldukça farklı bir hikayeye de sahip. Şimdilik 16 farklı karakterin bulunduğu Heavy Metal Machines’ta, bu karakterler durdurucu, destek ve taşıyıcı olmak üzere 3 ana rol altında toplanıyor. Steam ve HMM resmi internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen Heavy Metal Machines, hızlı ve rekabetçi olanların hayatta kaldığı topluluğuyla post apokaliptik bir dünyadan oyunculara ödüller de getiriyor. Esporun kapısını aralayıp düzenlediği para ödüllü Metal Ligi dönemlerini kaçırmamak için Discord adresini ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

MOBA türünde devrim, Heavy Metal Machines!

Discord kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MobaRehber

Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Sorunu

KonsolRehber

Nintendo Switch'ten Bilgisayara ya da Telefona Ekran Görüntüsü Gönderme

AksiyonMacera

Horizon: Zero Dawn PC Sürümü Oldukça Popüler Oldu

AksiyonKonsolPC

Xbox Insider'dan "God of War PC İçin Çıkıyor" Dedikodusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
MSI Android Emülatorünü Yayınladı