MMORPGRehber

Era of Legends Rehber

Era of Legends mobil mmorpg oyununa yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünenler için anlaşılır bir rehber hazırlamam gerekti. Oyunla ilgili ilk etaplar ve gelişim süreci için bilgi sahibi olmak isterseniz bu basit anlatımlı rehberimize mutlaka bir göz atın. Oldukça faydalı bilgiler var.

Era of Legends nasıl bir oyun?

Özellikle PC’de oynanan World of Warcraft’a benzemesiyle dikkat çeken oyun, mobil mmorpg yani devasa çok kişili rol yapma oyunu türünde. Yüksek grafik detayları nedeniyle yüksek dosya boyutuna sahip oyun oynanış bakımından da oyuncu dostu bir oyun diyebiliriz. Gelin başlangıç düzeyindeki rehberimize bir göz atın.

Era of Legends Rehber ve İpuçları

Bu kısımda oyunla ilgili sizlere bir çok ipucu verilecek. Eğer Era of Legends oynarken bir yerlerde takıldıysanız ve yapacak birşey bulamıyorsanız, hızlı gelişemiyorsanız lütfen devam edin.

Doğru sınıfı seçin

Oyuna daha hiç başlamamış olanlar, ilk önce mutlaka doğru sınıfı seçin. Oynayamayacağınız ya da zevk almayacağınız bir seçim yapmak size inanılmaz bir zaman kaybettirecektir. Oyunda 8 farklı sınıf bulunuyor ve hepsinin yetenekleri seçim ekranında gösteriliyor. Zaten mmorpg ye aşina olanlar sınıfları kolaylıkla tanıyacaktır.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Otomatik savaş özelliğini açın

Oto savaş özelliği bu blogta bazı yazarlarımızın sevmediği bir özellik olsa da çok işe yarıyor. Oto savaş özelliği sizlere doğru yere gitmek ve doğru yaratığı kesmek konusunda zaman kazandırır. Bu açıdan çok faydalıdır. Ayrıca savaş esnasında sırasıyla yetenekleri kullandığından yine en erken şekilde görevi bitirmenize olanak tanır. Mini haritanın yan kısmından oto savaş moduna geçebilirsiniz.

Era of Legends Rehberi

Era of Legends Boss

Oyuna girer girmez görevlere başlayın

Her oyuna girdiğinizde gecikmeden görevlere başlayın. Görevler ödül, eşya ve de tecrübe kaynağıdır. Bu nedenle hızlı bir şekilde seviye almak için mümkün olduğunca kısa süre içinde mümkün olduğunda çok görev yapmalısınız. Era of Legends özellikle tecrübe puanı almak ve hızlı seviye almak için görev yapmanız gereken bir oyun.

Era of Legends Rehberi

Era of Legends Binek

İhtiyacınız olan eşyaya mutlaka zar atın

Bir çok mmorpg oyununda olduğu gibi Era of Legends mobil mmorpgde de roll denilen özellik bulunuyor. Zindana girdiğinizde, özel etkinliklerde, dünya bosslarında savaş bittiği zaman eşya düşer ve insanlar bu eşyalara talip olmak için zar atar. Büyük atan kazanır ve eşya otomatik olarak çantasına gider. Bu sizin giyebileceğiniz eşyalar için geçerlidir. Giyemeyeceğiniz başka sınıflara ait eşyalar için de isteyen olmazsa aynı şekilde alma imkanınız da var. O da altın olmak için çantanızda bekleyebilir. Bu tür durumlarda düşen eşyaları mutlaka kontrol edin ve zar atın.

Era of Legends Rehberi

Era of Legends Zindanlar

Sağlam bir guild bulun

Her guilde hemen gitmeyin. Kendi dilinizde ve anlaşabileceğiniz insanların olduğu, gelişim odaklı bir guild arayın. Bu aşamada acele etmeyin. Doğru guildi bulursanız, zindanlar konusunda çok yardımı dokunacaktır. Zindana rastgele insanlarla girdiğiniz zaman zindanı bitiremeden bile çıktığınız olabilir çünkü umursamayan insanlar telefonunu kapatıp gidebilir. Guildlerle girilen zindanlarda bu durum sık yaşanmaz.

Era of Legends Rehberi

Era of Legends Rehberi

Bununla birlikte büyük düşmanlar için kurulan raidlerde guildiniz olması büyük avantaj sağlar çünkü guild zindan işini ciddileştirir. Son olarak Era of Legends’da guildler oyuncunun gelişimi içinde diğer oyunculardan yardım bulunması konusunda gereklidir.

Sınırlı süreli etkinlik ve zindanları kaçırmayın

Bazı zamanlarda çıkan sınırlı süreli içerikleri mutlaka tamamlayın. Dünya bossu, zeka testi gibi etkinlikler tecrübe puanı ve ekipman açısından oldukça cömerttir. Mutlaka hepsini tamamlayın. Ayrıca görev yapmak sıkıcı gelmeye başladığı zaman Era of Legends’da bu tür etkinlikler sizlere çok iyi gelecektir. Bununla birlikte çoğunda ödüller gayet iyi olduğundan hızlıca seviye almanız mümkündür.

Ekipmanları ve yetenekleri her zaman son seviyede tutun

Oyuna kendinizi kaptırdığınız zaman bunları unutabilirsiniz. Ekipmanları ve yeteneklerinizi seviye aldıkça geliştirin. Bu sayede daha zor düşmanları daha kolay alt edebileceksiniz. Era of Legends’da otomatik geliştirme özelliğini mutlaka kullanın. Hızlı bir şekilde bu aşamayı geçebilirsiniz. Ayrıca Secret Arts kısmını doğru seçerseniz en azından oyun tarzınıza göre seçerseniz oyun daha zevkli hale gelebilir.

Store kısmını mantıklı kullanın

Altın ve gümüşle alabileceğiniz bir sürü şey Era of Legends’da var. Mutlaka işe yarayan şeyleri alın. Oyun sıkıcı geldiyse kendinizi güzel görmek için yeni kıyafetler ve hatta altınıza bir de binek çekebilirsiniz. Bu sayede daha iyi bir oyun deneyimi yaşamanız mümkün. Ama ilk önce hızlı gelişim için sizi daha güçlü yapabilecek ve işinizi kolaylaştıracak eşyalara odaklanın.

Savaş esnasında dikkatli olun

Özellikle noob gibi görünmemek ve savaşın gidişatını kötü duruma sokmamak için boss alanlarından mutlaka kaçın. Oto savaşa alıp noob gibi haraket etmeyin. Zira gurubun şifacısı oldukça zorlanacaktır. Ayrıca ölürseniz savaş tehlikeye girecektir ya da zaman kaybedilecektir. Bu durumda dikkatli olmak hızlı gelişmeniz için önemli bir detay.

Era of Legends için yukarıdaki önerilerimizi dikkate alırsanız, para vermeden oynayan bir oyuncu olsanız bile hızlı bir şekilde gelişmeniz mümkün olacaktır. Başka rehberlerde görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Panter Evcilleştirme, Hızlıca Binek Elde Etme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Cyber Hunter Sistem Gereksinimleri