Macera

Minecraft Story Mode İçin Son Günler

Uzun zamandır bir çok platformda oynanan ve iki sezon olarak yazılan Minecraft’ın Story Mode oyunu mağazalardan kaldırılacak. Telltale ‘in kapatılmasının ardından Minecraft yapımcısı yine bu yayımcının yaptığı oyunu Story Mode ‘ü sonunda kapatmaya karar verdi.

İlk kısımları ücretsiz indirebildiğiniz ama sonraki bölümler için para ödemeniz gereken Minecraft Story Mode artık herhangi bir yerden erişilebilir olmayacak.

Oyunu daha önce satın almış olanlar oyunu 25 Haziran 2019’a kadar indirmeliler çünkü oyun bu tarihten sonra da indirilemeyecek. Çünkü Mojang oyunun dijital varlığını tamamen sileceğini duyurdu. Ne kendisi ne de başka bir yayıncı oyunun dosyalarını yayınlanmayacak.

Bunun yanında şirketten yapılan bir diğer açıklamaya göre izinsiz oyunu yayınlamaya kalkanların da şikayet edileceği bildirildi. Yani eğer oyunu satın aldıysanız ve ileride oynayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka telefonunuza ya da diğer platformlara indirmeniz gerekiyor. İşin kötü tarafı ise eğer silerseniz yeniden indirmeniz de mümkün olmayacak.

Bu durumda oyunun tarihten tamamen silinmesi söz konusu ya da sorunsuz bir yedekleme sistemi bularak herhangi biryere sonradan kullanmak üzere yedekleyebilirsiniz. Yedeklenen dosyaların yeni bir telefon ya da işletim sisteminde çalışma garantisinin olmadığını da söylemekte fayda var.

Minecraft Story Mode

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMacera

Little Nightmares 3 Ertelendi

HaberKorkuMacera

Until Dawn Remake PC'ye geliyor, Bilinen Tüm Detaylar Burada

HaberHayatta KalmaMaceraNo Man's Sky

No Man's Sky Adrift güncellemesi sizi evrende tamamen yalnız bırakıyor

AksiyonHaberMacera

Marvel's Spider-Man 2, 11 Milyon Satış Adetini Aştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Microsoft’un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar