Macera

Minecraft Story Mode İçin Son Günler

Uzun zamandır bir çok platformda oynanan ve iki sezon olarak yazılan Minecraft’ın Story Mode oyunu mağazalardan kaldırılacak. Telltale ‘in kapatılmasının ardından Minecraft yapımcısı yine bu yayımcının yaptığı oyunu Story Mode ‘ü sonunda kapatmaya karar verdi.

İlk kısımları ücretsiz indirebildiğiniz ama sonraki bölümler için para ödemeniz gereken Minecraft Story Mode artık herhangi bir yerden erişilebilir olmayacak.

Oyunu daha önce satın almış olanlar oyunu 25 Haziran 2019’a kadar indirmeliler çünkü oyun bu tarihten sonra da indirilemeyecek. Çünkü Mojang oyunun dijital varlığını tamamen sileceğini duyurdu. Ne kendisi ne de başka bir yayıncı oyunun dosyalarını yayınlanmayacak.

Bunun yanında şirketten yapılan bir diğer açıklamaya göre izinsiz oyunu yayınlamaya kalkanların da şikayet edileceği bildirildi. Yani eğer oyunu satın aldıysanız ve ileride oynayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka telefonunuza ya da diğer platformlara indirmeniz gerekiyor. İşin kötü tarafı ise eğer silerseniz yeniden indirmeniz de mümkün olmayacak.

Ayrıca Bakınız:   Yeni Mobil Strateji Oyunu World on Fire

Bu durumda oyunun tarihten tamamen silinmesi söz konusu ya da sorunsuz bir yedekleme sistemi bularak herhangi biryere sonradan kullanmak üzere yedekleyebilirsiniz. Yedeklenen dosyaların yeni bir telefon ya da işletim sisteminde çalışma garantisinin olmadığını da söylemekte fayda var.

Minecraft Story Mode

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MaceraRol Oyunu

Harry Potter Wizards Unite Çıkış Tarihi Açıklandı

Macera

Men In Black Mobil Oyunu Bu Yaz Çıkacak

Macera

Minecraft Earth Ön Kayıt Ol Yeni Görünümü Kap!

HaberMaceraSandbox

Minecraft Earth Duyuruldu - Sanal Gerçeklik Minecraft Oyunu

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Onumaya Değer
Microsoft’un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar