Haber

Google Stadia Chromecast Cihazları Çok Isıtıyor

Bir ürün ya da hizmet için almadan önce değerlendireceğiniz en önemli kriter kullanıcı yorumları oluyor. Çünkü bu yazıya konu olmuş haberimizde olduğu gibi ürün ya da hizmeti deneyimleyen kullanıcılar değerlendirmeyi yapıyor. Google Stadia kullanıcıların değerlendirmesinden geçti ve maalesef bazıları üründen şikayetçi.

Google Stadia nedir?

Bir çok yazımızda bahsettik, kısaca açıklayalım. Google Stadia, herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan telefon, bilgisayar, tablet ya da televizyondan sisteme dahil edilmiş oyunları oynatan bir bulut oyun hizmeti.

TV’de çok ısınıyor ve çöküyor

Yakın zaman önce hizmet vermeye başlayan Stadia ‘nın televizyon kullanıcıları, oyunları Chromecast cihazlarla oynuyor. Televizyona bağlanan cihaz aşağıda gördüğünüz gibi küçük bir alet ama boyutun önemi yok.

Kullanıcıların geri bildirimlerine göre Google’ ın sahibi olduğu (burası ironik) bu cihaz üzerinden oyun oynamaya çalışanlar bir sorunla karşılaşıyor. Cihaz aşırı ısınıyor ve sonra doğal olarak kendini kapatıyor.

Google açıkladı. “Yok öyle bir şey!”

Google konuyla ilgili olarak testlerin gayet başarılı geçtiğini ve bildirildiği gibi bir sorunla karşılaşılmadığı açıklamasını yaptı ama müşteri her zaman haklıdır. Isınıyorsa mutlaka doğrudur. Eğer bu sorun bir üründen kaynaklansaydı cihaz bozuk denilebilirdi ama aynı sorunla karşılaşan çok sayıda insan var. Bu nedenle ya Stadia kodlarında sıkıntı mevcut ya da Chromecast Ultra yani Google’ın kendi ürettiği TV aparatı sorunlu.

Stadia ile ilgili haberlere devam edeceğiz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Haber

Genshin Impact Elemental Reaksiyonlar Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir