Haber

Steam, Oyun İndirme Hızını Düşürdü

Valve, Koronavirüs salgını sırasında bant genişliği kullanımını azaltmak için Steam’in şu anda oyun indirmeleriyle ilgili bazı ayarlamalar yaptı.

Steam’den konuyla ilgili şu açıklamalar geldi;

“Birçoğumuzun şu anda evde kapalı kalmaya çalıştığını veya uzaktan eğitim aldığını biliyoruz. Belki de sadece Steam’de bir sürü harika oyun oynuyorsun. durum böyle olabilir, biliyoruz ki evde birçok insan aynı anda internette bir şeyler yapmaya çalışırken, evinizin internet bant genişliğine sıkıntı verebilir. ”

Bunu göz önünde bulundurarak, Steam şimdi oyun otomatik güncellemelerini öngörülebilir gelecek için normalden farklı olarak önceliklendirecek ve zamanlayacaktır.

Bugünden itibaren, yalnızca son üç günde oynanan oyunlar hemen güncellenecektir. Daha önce olduğu gibi, daha az oynanan oyunlar için güncellemeler internetin çok kullanılmadığı zamanlar için planlanacak, son yapılan değişiklikle birlikte bu güncelleme işi de birkaç güne yayılacak. Valve, güncellemelerin bir oyuna başlarken veya İndirme Yöneticisi kullanılarak manuel olarak yapılabileceğini de açıklamalarda yer verdi.

Şirket ayrıca, en yoğun kullanım sürelerinde evlerinde bant genişliğini daha fazla korumak isteyenler için, otomatik güncelleme pencerelerini manuel olarak ayarlama ve Steam’in bağlantısını otomatikleştirme de dahil olmak üzere bir dizi ipucu sundu. Valve, “Bu, ağ bağlantınızdaki yükü hafifletebilir ve bölgenizdeki ağ trafiğinin azaltılması gerekiyorsa bant genişliği yüklerinin hafifletilmesine yardımcı olabilir.” şeklinde bir not düştü.

Daha önce Amerika ve Avrupa’da Playstation, Youtube ve Netflix gibi şirketler benzer kararlar almıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Şimdi Valve’de Steam için aynı uygulamaya geçti. AB geçtiğimiz günlerde, milyonlarca insan koronavirüs salgını sonucunda evde çalışmaya başladığında internet yoğunluğu konusunda uyardı. Buna binaen bir çok şirket bant genişliğini genel çapta arttıran işlerin otomatik yapılmaması konusunda harekete geçti.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Haber

Genshin Impact Elemental Reaksiyonlar Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA 6’nın Bir Karakteri “The Mexican” Ortaya Çıktı