HaberKonsol

Sony Playstation İçin Oyun İndirme Hızını Avrupa’da Düşürüyor

COVID-19 salgınıyla mücadele etmek için dünya çapında evde kalma tercihleri arttıkça, internette çevrimiçi olan insanların sayısı önemli ölçüde arttı, böylece ülkeler internetin bu durumu kaldırmayacağından endişe duyuyor.

Avrupa’da Netflix, yayın kalitesini 30 gün boyunca düşürdü. Netflix, bu değişikliğin trafiği yüzde 25 azaltacağına inanıyor. Global ölçekte, Google tüm akışları varsayılan olarak “standart kalite” ye ayarlamaktadır, ancak görüntüleyenler izledikçe daha yüksek bir kalite seçebilir.

Sony bugün Avrupa’daki bu akıma katıldı ve bugün oyun indirme hızlarını yavaşlattığını ve geciktirdiğini açıkladı. PlayStation Blog’a yaptığı açıklamada, Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “Eşi görülmemiş sayıda insan sosyal aktivitelere ara verdiği ve internet erişimine daha bağımlı hale geldiği için internet istikrarı endişelerini gidermek üzere payımıza düşeni yapmanın önemli olduğuna inanıyoruz. ”  şeklinde konuştu.

Kaynak: PS Blog

Youtube’un internet hızı kararı

Variety tarafından bildirildiği üzere, YouTube’un ana şirketi Google geçici olarak tüm videoları SD kalitede varsayılan olarak sunacaktır. Bu, full HD’nin kullanılamadığı anlamına gelmez, ancak kullanıcıların ayarı manuel olarak yapması gerekir. Daha önce, full HD standart ayardı. Google bu değişikliği geçen hafta Avrupa’da yapmıştı, ancak şimdi dünya çapında yaygınlaştıracak.

Google yaptığı açıklamada, “Bu krizin küresel doğası göz önüne alındığında, bugün başlayacak olan bu değişikliği [varsayılan olarak SD videoya] genişletiyoruz. Bu güncelleme yavaş yavaş yayılıyor ve kullanıcılar video kalitesini manuel olarak ayarlayabiliyor.”

Netflix ve YouTube’a ek olarak, Amazon, Disney + ve Apple, AB ülkeleri, İsviçre ve İngiltere’de bant genişliğini azaltmak için yayın kalitesini düşürdüler. Bununla birlikte, YouTube bunu dünya çapında yapan tek hizmet olarak dikkat çekmeyi başardı.

Son olarak, birçok ülkede yayın kalitesi düşmüş olsa da, çok sayıda büyük film dijital yayınlarını ön plana çıkardı. Bir çok film yapımcısı normalde yapılmayan bir şey yaptı. Yayınlanmış filmlerin çok çabuk internette dijital olarak yayınlanması alışıldık bir durum değil ama bir çok ülkede daha sinemadan yeni çıkmış filmler kısa süre içinde dijital ortamda da yayınlanacak.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Warzone – Yaşanan Bütün Sorunlara Çözümler