Konsol

Crytek’e Göre PS5, Xbox One Series X’ten Daha İyi

Crytek’de bir geliştirici olan Ali Salehi, PlayStation 5 ve Xbox Series X’i tercih etme konusunda bir dizi tweetle görüşlerini belirtti.

Yeni nesil konsollarla ilgili çok sayıda spekülasyon var ve birçoğu PlayStation 5 ve Xbox Series X’in ne getireceğini görmek için beklenti içinde olan insanlardan çıkıyor. Spekülasyonlar, öyle bir hal aldı ki konsollar hakkındaki gerçeklerden daha yaygın olmaya başladılar, ancak giderek daha fazla ayrıntı ortaya çıkıyor. Konsollar hakkında hala teyit edilecek çok şey olsa da, Crytek’teki bir render mühendisi konsol savaşı konusunda kararını vermiş gibi görünüyor. Yine de, mühendisin konsollara çoğu oyuncuya ve tüketiciye farklı bir şekilde yaklaştığı bir gerçek. Yine de, bu ilginç bir görüş olarak dikkatimizi çekiyor.

PlayStation serisi tüm zamanların en başarılı ev oyun konsolu oldu ve doğal olarak bu başarı ile çok sayıda taraftar Playstation kullanıyor. Crytek, Crysis ve son zamanlarda Hunt: Showdown gibi oyunlar üreten saygın bir geliştiricidir. Şirket, PlayStation 5 ile diğer konsollardan daha iyi performans elde edebileceğini düşünüyor.

ps5 xbox series x

Render mühendisi, Farsça olarak iki konsolun nasıl karşılaştırıldığını soran bir Twitter takipçisine yazdı. Ali Salehi, PlayStation 5’in “en yüksek performansına ulaşmak için kodladıkları en kolay konsol olduğunu” söyledi ve PS5 “in son derece basit olduğunu ve geliştiricileri bu kadar özgür kılan pek çok yeteneğe sahip olduğunu da ekledi.” Takipçi Salehi ile, “Bir programcı olarak PS5’in çok daha iyi olduğunu düşünüyorum ve XSX’in PS5’e göre bir avantajını söyleyebilecek bir programcı bulabileceğinizi sanmıyorum” iddiasında bulundu. Bunların oldukça iddialı cümleler olduğunu ekleyelim.

Xbox Series X, çığır açan bir teknoloji vaat etmesine rağmen ve PlayStation 5’in bir geliştirici üzerinde böyle bir izlenim bırakması şaşırtıcı. Oyuncular PS5 için daha kolay bir geliştirme sürecinin etkisini hissetmezken, oyun kalitesi ve hatta stüdyoların konsola özel oyunları yine en büyük tercih sebebi olacak. Xbox Başkanı Phil Spencer, PS5 hakkında endişeli olmadığını iddia etti ama yine de Xbox ekibi bu tür olumsuz yorumların önüne geçmek isteyecektir.

Hala yeni nesil konsollarla ilgili bir ton gizem var, ancak geçmişteki başarılarının anahtarının konsola özel oyunlar olduğunu söyleyebiliriz. Salehi’nin açıklamasının ışığında PS5, Xbox X Serisi’ne göre geliştiricilerin tercih ettiği bir konsol olduğu da önemli bir iddia. Xbox’ın bu iddialara nasıl yanıt vereceğini veya yaklaşan lansmanla birlikte oyuncuları etkileyecek oyunlara odaklanıp odaklanmayacaklarını görmek ilginç olacak.

Ali Salehi Kovuldu Mu?

Bu konulmanın üzerine CryTek, Rendering Engine pozisyonu için iş ilanı açtı. Kullanıcılara göre bu iş ilanı Ali Salehi’nin kovulması anlamına geliyor. Konsollar arasında böyle yorumlar nedeniyle olduğu düşünülüyor. Popüler olan bir tweet örneği aşağıda. Haberi şimdilik doğrulayamıyoruz ama iş ilanı bir gerçek.

PlayStation 5 ve Xbox Series x, 2020 Tatilinde (2020 Yıl Sonuna Doğru) piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Crysis

Hitman 3 oyun direktörü Crysis 4 geliştirmesine liderlik etmek için Crytek'e katıldı

Call of DutyHaber

Sony, Microsoft'un Call of Duty'i PlayStation'dan Kaldırmamasını Umuyor

Konsol

Playstation 5, İlk Etapta PS4 Oyunlarıyla %99 Uyumlu Olacak

Konsol

Microsoft'un Yeni Nesil Xbox Series X Kumandası iOS ve Android Uyumlu Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Resident Evil 3’te Sarı Kilitler Nasıl Açılır?