Konsol

Horizon: Zero Dawn Geliştiricileri Bir PS5 Oyunu Üzerinde Çalıştıklarını Duyurdu

Guerrilla Games, PlayStation 5 için bir oyun geliştiriyor ve bu oyun Horizon: Zero Dawn’ın devamı niteliğinde olacak.

Üst düzey bir oyun yazarının yanı sıra Amsterdam stüdyosu, “NPC’leri hayata geçiren sistemlerin tasarımında ve uygulanmasında fark yaratacak” kıdemli bir yapay zeka programcısı arıyor. Gerilla Games bu fırsatı Twitter üzerinden duyurdu ve bağlantıya bir “#PS5”  ekledi. Ardından, tweet’i sildi ve PlayStation 5’ten bahsetmeyen bir tweet ile değiştirildi.

Horizon: Zero Dawn’ın eski Killzone geliştiricisi için kritik ve ticari bir başarı olduğu bir sır değil. Oyun 10 milyondan fazla sattı ve en çok satan PlayStation 4 oyunlarından biri oldu ve sayısız ödül ve övgü aldı.

2017’de anlatım direktörü John Gonzalez, “Oyuncuların hikayeye tepkisi ve Aloy’a duygusal bağları ile kesinlikle tökezledik. Bir netice olması halinde, bir numaralı hedefimiz bu bağlantıya saygı göstermek derinden rezonansa giren bir hikaye yaratmak için çalışmak.” şeklinde açıklama yaptı. Şirket ayrıca yeni geliştiriciler getirerek ve yeni bir ofise taşınarak yeni oyunlar için üretim kapasitesini hızlandırdı.

Tweetde ima edilen yeni oyunun Horizon: Zero Dawn’ın devamı olup olmadığından emin değiliz. Yine de, yapay zeka dinozorlar ile ilgili bir ipucu da tweete eklenmiş. Bildiğiniz gibi bu yaratıklar Horizon Zero Dawn’da bulunuyordu. Geçtiğimiz yıl, Guerrilla Games ekibe “Horizon’un çarpıcı ortamlarını yaratmaya adanmış” bir teknik bitki örtüsü sanatçısı arıyordu. 2017’de Frozen Wilds’tan bu yana büyük bir güncelleme almayan bir oyuna çalışan almak sizce de garip değil mi?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Rol Oyunu

Dragon Age 4 Sadece Yeni Nesil Konsollara Gelecek

HaberYarış Oyunları

Gran Turismo 7 PS5 Versiyonunda Garip Bir Işın İzleme Kısıtlaması Var

Life is Strange: True Colors

Life is Strange: True Colors Sistem Gereksinimleri

RehberReturnal

Returnal'da Hile Kodlarına Erişme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile, Awakened Enhancement ve Secret Shultz Fortress Savaş Alanını Ekliyor