Konsol

Sony’nin PlayStation 5 Etkinliği İçin Yeni Tarih Verildi

Güncelleme: 03/06/2020 – PS5 Etkinliği Bir Kez Daha Ertelendi

Görünüşe göre Sony, 4 Haziran 2020 Perşembe günü yayınlanması planlanan gecikmeli PlayStation 5 oyunları gösterimi için yeni bir tarih ayarladı. Söylentiye göre yeni tarih 12 Haziran.

Geçtiğimiz gün, Sony’nin büyük PlayStation 5 etkinliğinin ABD’de devam eden protestolar nedeniyle ertelenebileceğini bildirdik. Bundan kısa bir süre sonra Sony, uzun zamandır beklenen etkinliğin bu Perşembe günü başlangıçta planlandığı gibi olmayacağını resmen açıkladı.

“4 Haziran’da yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliğini ertelemeye karar verdik” diye yazdı. “Dünya çapındaki oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını anlasak da, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz ve şimdilik geride durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.”

Sony etkinlik için yeni bir tarih belirlemedi, ancak en son söylentilere göre etkinlik önümüzdeki hafta gerçekleşebilir. Söylentinin 4chan’dan geldiğini unutmayın, yani resmi bir bilgi değil. Bununla birlikte, ilk kez 4chan söylentileri ve sızıntıları doğru olmaz.

4chan konuyla ilgili; “Görünüşe göre şirket konsolu ve ilk oyunlarını resmi olarak sunmak için yeni tarih 12 Haziran 2020 Cuma Ve bazı gazeteler bile bu sunumda yeni sunum tarihi hakkında yeni güncellenmiş bilgiler alıyor. Bu bilgileri Sony Playstation pazarlama departmanı ile yakın temasta bulunan bir kaynak aracılığıyla elde ettim.” şeklinde açıklama yaptı

Bunun gerçekten doğru olup olmadığı göreceğiz, ancak Sony’nin etkinlik için dahili olarak yeni bir tarih belirlemesi bizi şaşırtmayacaktı. Yine, resmi bir onay alana kadar, hepsi sadece söylenti.


Sony’nin Playstation 5 Etkinliği Protestoler Nedeniyle Ertelenebilir

Görünüşe göre #Sony ‘nin yaklaşmakta olan #PlayStation5 oyunları tanıtımı, #ABD ‘de devam eden protestolar nedeniyle ertelenebilir. Bu, etkinliğin bilinen üçüncü gecikmesi olacaktır. Geçen ay #PS5 olayı hakkında ayrıntıları doğru bir şekilde açıklayan VentureBeat’ın güvenilir Jeff Grubb’a göre, son bir ay içinde Sony’nin PlayStation 5 etkinliğini birkaç kez geciktirdi.

Başka bir gecikmenin nedeni ABD’de devam eden protestolarda yatıyor. Bildiğiniz gibi EA, protestolar nedeniyle Madden NFL 2021’in ortaya çıkışını ertelemeye karar verdi. “Sizinle futbol konuşmak için başka bir zaman bulacağız. Çünkü bu bir oyundan daha büyük, spordan daha büyük ve hepimizin birlikte durup değişmeye kararlı olması gerekiyor,” şeklinde yaptıkları açıklamayla birlikte erteleme kararı verilmişti.

Sony, PlayStation 5 etkinliğindeki olası değişiklikleri henüz onaylamadı, ancak gerçekten başka bir gecikme planları varsa, bugün veya yarın şirketten haber almayı bekleyebilirsiniz.

PlayStation 5 oyun tanıtım etkinliği, hem birinci taraf hem de üçüncü taraf stüdyoların en büyük oyunlarını gösterecek şekilde ayarlandı. Söylentilere göre, Horizon Zero Dawn 2, Silent Hill ve diğer birçok oyun etkinlikte olacak.

Ertelenme gerçekleşmezse, Sony’nin PlayStation 5 gösterisi 4 Haziran 2020’de 13:00 PDT / 22:00 CET’te düzenlenecek.

Ayrıca Bakınız: PS5 Dualsense’in PS4 Dualshock’tan ne farkı var.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Aksiyon

Halo Infinite PC Sistem Gereksinimleri

RehberReturnal

Returnal'da Hile Kodlarına Erişme

Returnal

Returnal'da Ekstra Can Nasıl Alınır?

Mobil Oyun

TiM: Gizli Tehlike Yazı Tabanlı Macera RPG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Area F2’de Kazanmak İçin İpuçları