Rol Oyunu

Horizon Zero Dawn Steam Fiyatı Astronomik Bir Şekilde Yükseldi

Güncelleme : 6/07/2020 – Horizon Zero Dawn Steam Fiyatındaki Anormal Artış

Horizon: Zero Dawn’da Steam’ üzerinde sürpriz bir fiyat artışı oldu.

Sony, Horizon’un PC çıkış tarihini 3 Temmuz Cuma günü açıkladığında, oyun Steam’de £ 32.99 olarak fiyatlandırıldı. Ancak bazı nedenlerden dolayı bu sabah fiyatı £ 7 artarak £ 39.99 oldu. Ülkemizde ise bu artış inanılmaz bir boyutta. Başta 77₺ olan oyun artış sonrası 275₺ oldu. Değişiklik sonrası Epic Games’te kısa süre içinde fiyatını güncelledi.

Sony henüz İngiltere fiyat değişikliğini açıklamamış, ancak Guerrilla’nın açık dünya macerasında çeşitli ülkelerde bir PC fiyat artışı gördüğü belirtiliyor. ResetEra ile ilgili bir başlık, Arjantin’de fiyatın arttığını ortaya koyarak tartışmayı başlattı. SteamDB durumun boyutunu gösterdi.

Yani, ne oluyor? Sony’nin bir yorumunun olmaması durumunda, hayranlar oyunun ilk Steam fiyatının bir hata olup olmadığını merak ediyorlar. Sony, PC Horizon’un 7 Ağustos çıkış tarihini duyurduğunda, oyun Epic Games Store’da 39,99 £ fiyatla listelendi. Yeni Steam fiyatı şimdi Epic Games Store’daki fiyatıyla uyumlu.

Ayrıca, VPN’in VPN kullanımı ile bölgesel fiyatlandırmasını aşan oyunculardan da bahsediyoruz. VPN kullanımı Valve’ın Steam şart ve koşullarına aykırıdır ve bir yasakla sonuçlanabilir.


Konunun Orjinali : Horizon Zero Dawn PC Çıkış Tarihi Açıklandı

Horizon Zero Dawn: Complete Edition 7 Ağustos’ta PC’ye (Steam ve Epic Games Store üzerinden) gelecek.

Yeni bir fragman, oyunun ultra geniş ekran desteğini, kilitsiz kare hızlarını, dinamik yaprakları, çoklu grafik özelleştirme seçeneklerini, geliştirilmiş yansımaları, denetleyici seçeneklerini, kıyaslama aracını ve birçok parlak yeni PC görüntüsünü sunuyor.

Aylar süren söylentilerden sonra Horizon Zero Dawn’ın PC versiyonu onaylandı.

PlayStation Blog’a verdiği röportajda PlayStation Worldwide Studios Başkanı (ve Guerrilla Games eski genel müdürü) Hermen Hulst haberi açıkladı:

“Evet, Horizon Zero Dawn‘ın bu yaz PC’ye geldiğini doğrulayabilirim. Guerrilla’dan, yakında yeni stüdyo yönetmenlerinden [Michiel van der Leeuw, JB van Beek ve Angie Smets] daha fazla bilgi gelecek.”

İlk kez Ocak ayında bir PC ihtimalini duyduk, anonim kaynaklar vurgu yapmak için bir Sony birinci taraf geliştiriciden ilk özel oyun olacağını söyledi. Önceki raporlar, oyunun hem Steam’e hem de Epic Games Store’a geleceğini, ancak bu yazı yazılırken belirsizliğini koruduğunu söyledi.

Bunun PC’ye sıçrayan büyük PlayStation oyunlarının geleceği için ne anlama geldiği sorulduğunda, Hulst, bunun PlayStation’a özel oyunların PC’ye çıkması konusunda oldukça heyecan verici olduğunu düşünüyor.

“Bence PlayStation’a daha fazla insanın nasıl tanıtılacağına dair yeni fikirlere açık olmamız ve insanlara belki de neyi kaçırdıklarını göstermemiz önemlidir.

“Ve belki de birkaç zihni rahatlatmak için, bir birinci taraf AAA oyunu PC’ye bırakmak, her oyunun PC’ye geleceği anlamına gelmez. Bana göre Horizon Zero Dawn bu örnek için çok uygun Gün ve tarih [PC sürümleri] için planlarımız yok ve% 100 özel donanıma bağlıyız. ”

Bu, Xbox Game Studios oyunlarının PC ve Xbox One’da en son satış taktiklerinin temel taşı olan çapraz satın alma ve çapraz kaydetme yaptığı Play Anywhere şemasını yapan Xbox’tan yaklaşım olarak biraz farklı.

Kısa bir süre önce Horizon’un üçüncü yıldönümünü Podcast Beyond! Özel bir bölümü ile kutladık ve PS5’i dikkate alınması gereken bir güç haline getirecek oyunlardan biri olarak kavramsal bir devam oyunu seçtik.

Guerrilla son zamanlarda “epik bir açık dünya deneyimi” üzerinde çalışmak için çok oyunculu deneyime sahip personel aradıktan sonra, belki de devam niteliğinde olabilecek bir oyun için çalışıyor.

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last Of Us 2 Antique Ring Nerede Bulunur?