KonsolKorku

Playstation Yakında PS5’e Özel Bir Oyun Tanıtacak

Yeni bir rapora göre, PlayStation büyük bir PS5 özel oyununu ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Rapor, Konami aksini söylemesine rağmen, Silent Hill ile alakalı gibi görünüyor ve sadece Silent Hill’in Remake ya da Remastered olmasından ziyade veya yeni bir oyun olarak çıkmasından ziyade duyurunun ne zaman yapılacağına da işaret ediyor. PS5’e özel yeni oyun ne zaman duyurulacak. Sızan bilgilere göre bu önümüzdeki ay yani Mayıs 2020’de ortaya çıkacak.

Rapor, PlayStation hayranlarının heyecanlanmak için bolca nedeni olacağını belirten Reset Era kullanıcısı KatharsisT’nin bir parçası. Silent Hill’in yeniden geliştirilmesinin gerçek olup olmadığı konusunda bir şeyler öğrenebileceğimiz en yakın tarih için “MAYbe” şeklinde açıklama yapıldı. Yani muhtemelen Mayıs ayında manasına geliyor.

Bu da PS5’in bu yeni oyunuyla ilgili bilgilerin Mayıs ayında verileceği anlamına geliyor. Sony, bir Silent Hill yeni oyununu rastgele göstermeyecek. Konsol ortaya çıkana kadar açığa çıkmayacak olan diğer PS5 oyunlarının yanında bu oyunda eklenecek görüşü var ama Mayıs ayı ortaya atıldıysa ayrıca Mayıs ayında PS5 ile ilgili daha fazla detay alabiliriz.

Birçoğu yukarıda bahsedilen içeriden öğrenenleri saygın bulsa da, bunlar endüstrideki en güvenilir kaynak değildir. Birçok önde gelen sızıntı ve ek raporlar, korku oyunu serisinin yeniden başlatıldığını iddia ediyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyerek konuya yaklaşıyoruz.

Sony’nin gelecek ay PS5’i ve oyunlarını ortaya çıkarmayı planlaması mümkün, lakin şu sıralar virüs salgını nedeniyle herşey belirsiz görünüyor.

PlayStation 5’in bu sene sonuna doğru tanıtılması bekleniyor.

Kaan Alp B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Konsol

Playstation 5, İlk Etapta PS4 Oyunlarıyla %99 Uyumlu Olacak

AksiyonMacera

Spider-Man: Miles Morales'in PS5'te Opsiyonel 4K / 60FPS Modu Olacak

AksiyonKonsolPC

Xbox Insider'dan "God of War PC İçin Çıkıyor" Dedikodusu

Rol Oyunu

Horizon Zero Dawn Steam Fiyatı Astronomik Bir Şekilde Yükseldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Crytek’e Göre Crysis Remastered, Orjinal Bir Oyun