Minecraft DungeonsRehberRol Oyunu

Minecraft Dungeons Runes: Rune Konumlarını Nerede Bulabilirim ve Runeların Kilidini Nasıl Açabilirim?

#MinecraftDungeons #Runes belki de oyunda karşılaşacağınız en büyük gizemdir. İsteğe bağlı bir oyun sonrası görev olarak mevcut olan bir son sırrın kilidini açmak için Runes’un yerlerini bulmalısın. Bu rehber, Rune konumlarının nerede bulunacağını ve Minecraft Dungeons’da Runes’un kilidini nelerin açtığını açıklamaktadır. Rehber için EuroGamer’a teşekkür ederiz.

Minecraft Dungeons’da Runes Nedir?

Minecraft Dungeons’da Varsayılan zorlukta tamamladıktan sonra – hikayedeki Arch-Illager’ı yendikten sonra- her zamanki gibi Kamp alanına geri döneceksiniz.

Burada yeni bir alana erişilebiliyor olacaksınız. Kampın kuzey batısına giderseniz, güneydoğuya yeni eklenen bir yeni alan görebilirsiniz. Şimdi güneye, sonra batıya gidin (ana kampın yönünde) ve bir asma köprünün diğer tarafında görüneceksiniz, bu oyunun sizinle dalga geçmesi gibi hissettirebilir.

Bu kısımda etkileşebileceğiniz bir anahtar bulunuyor. Bunu etkinleştirdiğinde şapel gibi bir kısma giriş imkanınız olacak.

İçinde ‘Portal Runes’ istemi ile sonunda bir portal ile büyük bir koridor var. Bunu yapmak duvardaki panellerden birini aydınlatacaktır.

İlk ziyaretinizde sadece bir Rune yanacak ve bunun anlamı artık bir rune sahibisiniz. Bu, hikayeyi tamamladığınız ve şapele ulaştığınız anlamına gelen ilk rune.

Kalan Rünleri bulmak için, ana seviyelerin her birinde gizli bir alan bulmalısınız. Bu Runes sadece Arch-Illager’ı ilk kez yendikten sonra ortaya çıkar, bu yüzden her seviyede kapsamlı bir şekilde arama yapmış olsanız bile oradan geçerken herhangi biriyle karşılaşmadığınıza şaşırmayın.

Bu Rune konumları iyi gizlenmiş olsa da, onları daraltmanıza yardımcı olacak bazı yararlı bilgilere sahibiz.

Her seviye prosedürel olarak oluşturulmuş olsa da – yani rota her seferinde farklıdır – seviye Rune yerlerinin ‘parçaları’ genel yönelimlerinden diğer hedeflerin arasında ne zaman görüneceklerine kadar her zaman aynı olacaktır. Her konum, aktif etmek için gizli bir anahtar bulmanızı ve sizi Rune’a götüren bir kapı açığa çıkarmanızı gerektirir.

Bu aşamayı geçtikten sonra, Runes herhangi bir zorlukta görünecektir – hatta henüz tamamladığınız Varsayılan zorluk bile. Bu, sadece Rune konumuna ulaşmak için en kolay zorlukta her seviyede hızlı ilerlemeniz de mümkün. (0.7x zorluk seviyesine çekmenizi öneririz, bu da çabalarınız için size iyi bir XP verirken yarışmak için yeterince kolay olacaktır.)

Rune’u bulduktan sonra, duraklayarak ve Kampa geri dönerek seviyeyi tamamlayabilirsiniz. Rune şekillerinin her biri belirli bir seviyeye atanır, bir veya iki eksikse ihtiyacınız olanları belirlemenize izin verir.

Bu açıklayıcı yoldan çıktığında, Minecraft Dungeons’taki tüm Rune konumları, Şapel’de göründükleri sırayla, soldan sağa, üst sıradan sonra alttan yine aynı şekilde devam ediyor. Bir sonraki sayfada bu rünler hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Aradığınız özel bir şey ise kısa yoldan aradığınıza gitmeniz için sizlere bir liste hazırladık. İşte bu rehberde bulabilecekleriniz;

  1. Minecraft Dungeons’da Creeper Woods Rune Konumu
  2. Pumpkin Pastures Minecraft Dungeons’da Rune Konumu
  3. Minecraft Dungeons’da Soggy Swamp Rune Konumu
  4. Redstone Mines Minecraft Dungeons’daki konumu
  5. Minecraft Dungeons’da Fiery Forge Rune konumu
  6. Minecraft Dungeons’da Cacti Canyon Rune konumu
  7. Minecraft Dungeons’da Desert Temple Rune konumu
  8. Minecraft Dungeons’da Highblock Halls Rune Konumları
  9. Minecraft Dungeons’da Obsidyen Pinnacle Rune Konumu
  10. Runes, Minecraft Dungeons’da ne işe yarıyor?
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni PS4 Oyunları Ayrıca PS5’i de Desteklemek Zorunda Kalacak