AksiyonKonsolPC

Xbox Insider’dan “God of War PC İçin Çıkıyor” Dedikodusu

Güncelleme – 20/07/2020 – God of War PC İçin Çıkıyor Dedikodusu

En son Xbox Two podcast bölümünde konuşulan Xbox Insider’dan Rand al Thor’a göre, Sony’nin gişe rekorları kıran God of War oyunu, bu Ağustos ayında PC’ye gelecek olan başka bir PlayStation 4’e özel oyun olarak dikkat çekiyor.

Bu yaz, PC oyuncuları, Sony’nin daha önce en büyük oyunlarından bazılarını PC platformuna taşıyacağını açıkladıktan sonra nihayet elle tutulur gerçek bir şeyi görebilecekler. Kojima Productions’ın Death Stranding’i PC’de zaten mevcutken Guerilla Games’in Horizon Zero Dawn’ı 7 Ağustos 2020’de geliyor.

Sony bu bağlantı noktalarını duyurduğunda, Japon teknoloji devinin yakın gelecekte PC için daha fazla PlayStation 4 münhasırını açıklayacağını söylediği söylentileri ortaya çıkmaya başladı. Bloodborne ve God of War gibi oyunlar da bahsi geçen başlıklar arasındaydı.

Bugün, SIE Santa Monica Studio unvanı için başka bir alayımız daha var. Xbox Insider’a göre, God of War, bu yıl PC’ye geliyor olabilir. Rand’ın WindowsCentral’dan Jez Corden ile konuştuğu The Xbox Two podcast’in son bölümünde, 2:06:40 dakikasında, Rand “PC’de Ağustos’ta God of War” diyerek PC portunu taklit ediyor. Aşağıdaki videoyu kontrol edebilirsiniz.

Bu raporlarda her zaman olduğu gibi, resmi kanallardan gelmediği için lütfen temkinli yaklaşın. Yine de, özellikle Sony oyunlarını PC’ye taşımaya başladığı için doğru olabilir, ancak Rand’ın şaka yapması da mümkündür, bu yüzden müjde olarak almayın.


Eski Sürüm – God of War PC İçin Çıkacak Söylentileri Yayılıyor

God of War, 2018’de SIE Santa Monica için büyük bir başarı ve PlayStation 4’ün özel bir oyunu oldukça dikkat çekici hale geldi. Sony, platforma münhasır olanları PC’ye taşıma eğiliminde gibi göründüğü için şimdi God of War için “PC’ye geliyor olabilir” şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı.

Horizon Zero Dawn’ın PC’ye geldiği onaylandı ve oyun 2020 yazında Steam’e geliyor. PC’ye gelen bir konsol oyununu görmek, daha önce olduğu gibi gerçekten garip olmaz, ancak Guerrilla Games Sony’nin ilk parti geliştiricisi ve bu tür özel oyunlar normalde yalnızca PlayStation platformlarında kalır.

Görünüşe göre Sony, bu portlardan daha fazlasını yapmak istiyor, çünkü God of War hakkında zaten bir süredir PC’ye evrildiğine dair söylentiler var. Ancak son zamanlarda bu söylentilerin doğru olabileceğiniz gösteren şey, Sony oyunlarının mağaza sayfalarında bulunan “Yalnızca PlayStation’da” etiketinin kaldırılmasıdır. Kaldırma işlemi, yalnızca Days Gone örneğinde olduğu gibi mağazanın genellikle yukarıda belirtilen etiketi kullanan ABD sürümünde gerçekleşiyor. God of War için ABD sayfasında bu ifade  yok, ancak diğer bölgesel sayfaların hala kendi etiketleri var.

god of war pc için çıkacak mı

God of War için Birleşik Krallık PlayStation sayfası örneğinde, “Sadece Playstation’da” etiketi, tıpkı Days Gone oyununda olduğu gibi hala var ama aynı şeyi Amerika sitesi için söyleyemeyeceğiz. Yani Sony’nin en azından bir hazırlık ya da bir değişiklik içinde olduğu söylenebilir. Bunun en önemli sebebinin de Bulut Oyun Platformları olduğuna eminiz.

Bu iki anlama gelebilir – ya ABD sayfası “Sadece PlayStation’da” yanlışlıkla sildi ve God of War PC’ye gelmiyor ya da oyunun geri kalan diğer ülkelerdeki sayfaları değişiklik olmasına rağmen güncellenmedi. Bakalım hangi ihtimal daha gerçek yakın zaman içinde ortaya çıkar.

Kaynak: Amerika God of War Sitesi

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

AksiyonListeMacera

Tüm Marvel's Spider-Man 2 kostümleri ve nasıl elde edileceği konusunda rehber

AksiyonMacera

Marvel's Spider-Man 2 Marko's Memories nerede bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Warframe Oyuncuları Şimdi Diğer Ekiplerle Takım Olabilir