RehberValheim

Valheim’de Bitki Yetiştirme Rehberi

Her sandbox oyununda, oyuncuların yiyeceklerini nasıl yetiştireceklerini hızla öğrenmeleri gerekecek. Viking hayatta kalma oyunu Valheim’da tohumların nasıl ekileceği aşağıda açıklanmıştır.

Hiçbir sandbox oyunu, oyuncuların dünya içinde kendi çiftliklerini kurmalarına izin verilmeden tamamlanamaz ve Valheim bu kuralın bir istisnası değildir. Bir bahçe dikmek ve inşa etmek oldukça kolaydır. Ancak bahçeyi inşa etmeye giden adımlar işin zor kısmı.

Bahçıvanlık, oyunun çok erken dönemlerinde oyuncular için mevcut değildir. Aletleri inşa edebilmek ve alanı bahçeye güvenli hale getirebilmek için birkaç farklı zanaat istasyonuna erişmeleri gerekecek. Bu, oyuncunun çiftliğinde büyütmek istediği ürünü toplamanın en üstündedir.

Valheim’da Bahçıvanlık İçin Hazırlık Yapma

Oyuncuların çiftçilik için ihtiyaç duyduğu üç ana üretim istasyonu, odun kömürü fırını, izabe tesisi ve demirhanedir. Bunlar, oyuncunun Surtling Cores adlı özel bir kaynaktan 10 tane toplamasını gerektirir. Avlandıktan sonra, oyuncular bu üretim istasyonlarını bir tezgahta inşa edebilirler.

Üç istasyon da yapıldıktan sonra, oyuncunun cevher yapması gerekecektir. Bu, oyuncunun oyundaki beş ana patrondan ilki olan Eikthyr’i yendikten sonra boynuz kazmasına sahip olmasını gerektirir. Bununla birlikte, çiftçilik oyunun erken safhalarında yapılmaz.

Biyomlar

Bir oyuncunun aradığı cevherin türüne bağlı olarak, haritalarında farklı biyomları kontrol etmeleri gerekecektir. Bakır ve kalay cevheri için Kara Orman biyomunu kontrol edin. Teneke su kütlelerinin yanında olacak ve yerden hafif bir parıltıyla fırlayan bir kaya gibi görünecek. Bakır ise altın parıltılarla şeritli büyük yosun kaplı kaya oluşumlarında olacaktır. Kültivatör yapmak için oyuncuların Bronz’a ihtiyacı olacak. Bronz, oyuncunun hem bakır hem de kalay toplamasını gerektirir.

Bir kültivatör üretmek için yeterli cevher toplamak zaman alacaktır, bu nedenle oyuncular, çıkarıyorlarsa ilgili damar (lar) ın yakınında kamp kurmaya hazırlıklı olmalıdır. Oyuncu dolgusunu topladıktan sonra, cevherlerini izabe ile külçe haline getirmek için kampa geri dönmeleri gerekecektir. Her iki tür külçe de hazırlanmış haldeyken, oyuncu bronz tarifi alacak. Bu tarif, demirhanede bir tenekeye iki bakır külçe ekleyerek elde edilir. Oyuncular bir kültivatör yapmak için beş bronz külçe ve beş tahta çekirdeğe ihtiyaç duyacaklar.

Valheim Tarla Ekme

Kültivatör üretildikten sonra, çiftçilik çok basittir. Kültivatörü donatın ve tarım yapılacak alandan çim çekmek için kullanın. Sonra ekilecek tohum veya bitki türünü seçin ve taze toprağı dikmek için etkinleştirin.

[ctu_ultimate_oxi id=”36″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de Balık Tutma – Biraz Rahatlayalım