RehberTWD Survivors

TWD: Survivors’da En Etkili Kaynak Toplama İpuçları #1

The Walking Dead: Survivors mobil strateji oyununda her boş zamanda mutlaka yapmanız gereken bir şey var, “kaynak toplamak”… Bu kaynaklar, oyunun erken aşamalarında karşımıza yiyecek, odun, su, ve et olarak çıkıyor. Bir de mermi kaynağı var ki dünya haritasından toplanamıyor. Sadece kasaba içindeki binalardan elde edilebiliyor. Zaman içinde bu kaynaklar artabilir ya da azalabilir, oyunun geliştirmesine bağlı ama genel durum bu şekilde. Bu rehberimizde sizlere oyunda en etkili kaynak toplamanız için yani en kısa sürede en çok kaynağı toplamanız için ipuçları ve izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiz. Konuyla ilgili vermemiz gereken ilk ipucu şudur; neden en çok kaynağı en kısa sürede toplamanız gerektiğini bilmiyorsanız açıklayalım. Kaynak alanları sizin savunmasız olduğunuz yerlerdir ve siz kaynak toplarken biri size saldırabilir. Bu nedenle bir an önce toplamalı ve kasabanıza, yani daha güçlü olduğunuz yere dönmelisiniz. Bu açıdan The Walking Dead Survivors için en etkili kaynak toplama rehberimizi iyice okuyup uygulamanızı tavsiye ederiz.

Kaynaklar, bina yükseltmek, asker basmak ya da araştırma yapmak için gereklidir. Bu yüzden depolarınız hiç boş kalmamalıdır. Aslında en etkili kaynak toplama yöntemi PvP’den geçer ama oyunun erken aşamalarında bunu yapamayabilirsiniz. Bu yüzden dünya haritasından kaynak toplama ipuçlarıyla başlayalım.

Daha fazla kaynak nasıl toplanır?

The Walking Dead Survivors’ta daha fazla kaynak toplamak için yapmanız gereken ilk şey nedir?

Meydan Binasını Yükselt

Meydan binası, askerlerinizi düzene soktuğunuz yer olarak biliniyor. Bu bina seviyesi ne kadar yüksekse o kadar fazla asker alabilir. Bu da tek seferde savaşa göndereceğiniz asker sayısını artırır. Bunun yanında ana bina seviyesini yükselterek daha fazla “Meydan” binası inşa etmeniz mümkün. Bu sayede aynı anda daha fazla hedefe asker göndermeniz mümkün oluyor. Bu da çok daha fazla askerle kaynak toplamaya gitmek anlamına geliyor. Aşağıdaki görselleri kontrol edin.

Görselin birinde Meydan binası bir seviye daha yükseltilirse kapasitesi görülmekte. Ayrıca bina içinden formasyon kısmına girdiğinizde bu grubun kaç kilo taşıyabileceği de yazıyor. Buradaki amaç kilo sayısı artırmak. Bunu yapmak için atmamız gereken ilk adım “Meydan” binasını mümkün olduğunca yüksek seviyede tutmak. Ayrıca görsellere baktığımızda bir detayı daha farkettiniz mi? Binaların ikisi de aynı seviyede olmasına rağmen bir tanesi diğerinden daha yüksek bir asker barındırma kapasitesine sahip. Bunun sebebini hemen alt galeride görmeniz mümkün.

Buradan anlaşılacağı üzere kahramanların askerleri kontrol edebilme kapasiteleri var. Daha kaliteli kahramanlar, daha fazla askeri yanında götürebiliyor. Ya da kahramanın, daha fazla askere emir verme yeteneği olabiliyor. Bu tür kahramanlarla formasyon oluşturduğunuz zaman daha fazla askerle kaynak toplamaya gidebilirsiniz. Bu açıdan geliştirdiğiniz kahramanları iyi seçmelisiniz. Ayrıca kahramanlara seviye atlatmak ya da yıldızla rütbe vermek, onların temel özelliklerini de geliştiriyor. Bu açıdan sürekli geliştirmeye çalışın.

Daha fazla asker eğitim

Yine Meydan binasına bağlı olarak bir başka ipucu elbette daha fazla asker eğitmek. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, daha yüksek tierli askerlerin daha kalifiye oldukları ve daha fazla yük taşıyabileceklerini bilmektir. Aşağıdaki görselleri kontrol edin.

Bu iki görsel aynı Meydan binasından alındı. İkisi arasındaki tek fark ön ekipteki askerlerin değişik olması. Birisi Tier 2 iken diğeri Tier 3 olarak görülmüş. Savaş gücüyle birlikte taşıma kapasitelerinin de değiştiğini görüyorsunuz. Düşük tierli formasyon 31,740KG taşıyabilirken sadece ön ekip kısmında tier 3 asker değişikliği yapıldığı zaman taşıma kapasitesinin 44,896KG olduğunu görüyoruz. Asker sayıları aynı olmasına karşın, bu inanılmaz bir artış. Bu kısımda bahsetmeye çalıştığımız şey, daha yüksek tierli askerin daha yüksek taşıma kapasitesi olduğudur. Daha etkili bir toplama yapmak için daha çok asker ve daha yüksek tierli asker eğitmeniz gerekiyor. Bunlar için iki ipucumuz var;

  1. Daha çok asker eğitmek için “Ev” binasını çoğaltın ve yükseltin.
  2. Daha çok asker eğitmek için “Ana Bina” seviyesini yükseltin ve daha fazla evin kilidini açın.
  3. Daha hızlı asker basmak için “Asker eğittiğiniz binaları” yükseltin.
  4. Daha çok asker eğitmek için “Kütüphane” binasında “Temel Çarpışma” geliştirmeleri altında bulunan “Ekstra Ev” araştırmasını tamamlayın.

Son bir ipucu daha bulunuyor. Bunun da dikkatlerinizden kaçtığını düşünerek mutlaka yazmak istedik.

twd survivors detaylı inceleme

Bazı asker tipleri daha çok kaynak topluyor

Yanlış okumadığınız, aynı tierde olsa bile bazı asker tipleri daha fazla kaynak topluyor. Hemen alttaki görselleri inceleyin.

Ön ekip kısmında 141 adet “Çivili Sopa Savaşçısı” varken 23,403KG toplayan formasyon bu asker çeşidini aynı tierdeki “Atlı Samuray” ile değiştirdiğimiz zaman 25,024KG topluyor. Benzer her oyunda olduğu gibi bunun mantığı, atlı ya da arabalı birliklerin teknik olarak daha fazla taşıma kapasitesine sahip olabilmesi. Bu aynı şekilde atlı birliklerin daha hızlı olabileceği anlamına da geliyor. Bu küçük bilgiyi TWD: Survivors’ta toplama yaparken mutlaka kullanın.

twd survivorsta hızlı güç kasma

The Walking Dead Survivors’un “Daha Etkili Kaynak Toplama İpuçları” rehberimizin ilkinde “Meydan binası ve bununla ilgili olarak askerlerden bahsettik. Bir sonraki rehberimizde işin bilimsel boyutuna eğilip daha fazla kaynak toplamanız için sizelere daha fazla ipucu vereceğiz. Bizi mutlaka takip edin. Sosyal medya hesaplarımızdan haberdar olabilirsiniz.

[ctu_ultimate_oxi id=”41”]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hızlı Güç Artırmak İçin İpuçları – The Walking Dead: Survivors