MinecraftRehber

Netherite Ingots Craftlama Netherite Ekipmanı Yapma

Netherite Külçeleri (Netherite Ingots) yapmak için oyuncuların tehlikeli Nether’i keşfetmeleri ve bazı nadir cevherleri elde etmeleri gerekecek. İşte nasıl bunu nasıl yapacağınız konusunda basit öneriler. Daha sonrasında bu ürettiğiniz eşyayı kullanarak daha iyi zırh yapmanız için önerilerimiz de olacak. Minecraft’ın yeni içeriklerini görmek için bizi mutlaka takip edin.

Oldukça uzun bir süre boyunca, oyuncunun elde edebileceği en iyi teçhizat, büyülü Elmas ekipmanıydı, ancak artık Minecraft’ta durum böyle değil. Obsidyen zırhından ve araçlarından bahseden veya uygulayan bazı modların yanı sıra, fan kaynaklı söylentilerin yanı sıra, yeni bir koyu renkli teçhizat setini ortaya çıkaran resmi enstantaneler piyasaya sürüldüğünde birçok hardcore hayranı heyecanlandıran bazı modlardan bahsedebiliriz.

Bununla birlikte, bu yeni set Obsidiyen’den yapılmadı, daha da nadir ve elde edilmesi daha zor bir kaynak: Netherite. Bileşenleri Netherite Külçeleri yapmak için oyuncuların tehlikeli Nether’i keşfetmesi ve oyundaki en iyi zırh, araçlar ve silahlar için neye ihtiyaç duyacağını bulmak adına potansiyel lav havuzları arasında kazması gerekecek.

Netherite Külçe Nasıl Yapılır?

Netherite külçesi yapmak için sadece 2 bileşen vardır: Netherite Hurdaları (4) ve Altın Külçeler (4), ancak her ikisinin de elde edilmesi zor olabilir. Oyuncuların, bu oyundaki çoğu tarifte olduğu gibi bir Netherite Külçesi oluşturmak için bir Crafting Table kullanmaları gerekecek.

4 Netherite Hurdasından 3’ünü üst sıraya ve son parçayı orta sıranın en soluna yerleştirin. Bundan sonra, sağ alt yuva hariç, ızgaranın geri kalanını Altın Külçelerle doldurun. Bu yapıldıktan sonra, oyuncular Crafting Table’dan 1 Netherite Külçe çekebilecekler.

Netherite Hurdası Nasıl Bulunur?

Altın Cevheri tam olarak yaygın olmasa da, oyuncular çeşitli kaynakları aramak için Minecraftia’nın derinliklerini kazdıkça bol miktarda bulacaklar ve bu da Netherite Scraps’i Netherite teçhizatı arayanlar tarafından en çok aranan bileşen durumunda.

Ne Tür Blok’ta Netherite Hurdası Bulunabilir?

Görünüş ve adlandırma kuralları bakımından diğer kaynaklardan biraz farklı olsa da, Netherite Scraps, oyuncuların her zamanki eritme sürecinden geçmeden önce belirli bir tür cevher bloğu bulmasını ve madenciliğini yapmasını gerektirir. Bu durumda, üstlerinde soluk spiraller ve yanlarında tuğla benzeri desenler bulunan koyu kırmızımsı kahverengi bloklar olan Kadim Enkaz içinde Netherite bulundurabilir.

Antik Enkaz Nerede Bulunur?

Bu benzersiz cevher bloğu türü yalnızca Nether’da bulunur, ancak Antik Enkaz yalnızca derinlerde ortaya çıkar ve madencilik, çok sayıda Netherack, Soul Sand ve daha başka dünya kaynaklarına giren oyuncuları içerecektir.

Kadim Enkaz, 7. ve 22. katmanlar arasında ortaya çıkabilir. Daha iyi bir tavsiye istiyorsanız 15. katana iyice bir bakın. Bununla birlikte, oldukça nadirdir ve yüklenen yığın başına yalnızca 1 ila 5 blok Antik Enkaz ortaya çıkar, bu nedenle oyuncular tam bir zırh, araç ve silah seti için yeterli Netherite Hurdası elde etmek için Nether’de istenenden daha fazla zaman harcamaları gerekir.

Eski Enkazdan Netherite Hurdası Nasıl Elde Edilir?

Oyuncuların yalnızca bir Elmas veya Netherite kazması ile Kadim Enkazı kazmaları çok önemlidir, çünkü bu, bir Kadim Enkaz bloğunun kendi kendine düşeceği ve toplanabileceği tek durumdur. Oyuncular onu başka bir aletle, hatta başka tür kazmalarla çıkarmaya çalışırlarsa, Kadim Enkaz kırıldığında hiçbir şey bırakmaz ve boşa harcanmış olur.

Bazı Kadim Enkaz düzgün bir şekilde toplandıktan sonra, oyuncuların bazı Netherite Hurdalarını rafine etmek için bir Fırında eritmeleri gerekecek. Bu işlem, esasen Demir ve Altın Cevherini ilgili külçelerine eritmekle aynıdır, ancak, yalnızca Netherite Hurdalarının Eski Kalıntıların eritilmesinden kaynaklandığını ve Netherite Külçelerinin, oyuncuların Netherite Hurdalarını bir Üretim Masasında Altın Külçelerle birleştirmesini gerektirdiğini unutmayın. Kadim Enkazı eritmenin getirisi, fırına yerleştirilen her Kadim Enkaz bloğu için 1 Netherite Hurdasıdır.

Netherite Ekipmanı Nasıl Yapılır?

Diğer teçhizat türlerinin aksine, Netherite zırhı, araçları ve silahları sıradan tarifler ve bir Üretim Masası kullanılarak basitçe üretilemez. Oyuncular, Netherite eşdeğerlerine yükseltmek için bir Smithing Masasına ve Elmas teçhizata ihtiyaç duyacaklar.

Bir Smithing Masasında, kişinin Elmas zırh parçasını veya Elmas aletini en soldaki yuvaya yerleştirmesi gerekecektir. Ardından, ortadaki yuvaya 1 Netherite Külçe yerleştirin; bu, oyuncunun alması için doğru yuvada bitmiş bir Netherite zırhı veya aletinin görünmesine neden olacaktır.

Zırh parçasının veya aletin dayanıklılığının, büyülerinin ve hatta adının yeni Netherite teçhizatına taşındığını unutmayın, bu nedenle hangi Elmas ekipmanını akıllıca yükselteceğinizi seçin. Onarımlarla ilgili olarak, bir Netherite zırh parçasının veya bir Netherite aletinin dayanıklılığını geri kazanmanın tek yolu, onu bir Netherite Külçesi ile bir Örs’te güçlendirmektir, bu nedenle nadir ve güçlü teçhizatını korumak için onları stokladığınızdan emin olun.

Minecraft Rehberleri
Minecraft Rehberleri
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır?