Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin’s Creed: Odyssey – Kamera Kilitleme, Dodge ve Parry Rehberi

Assassin’s Creed: Odyssey’de savaşları, özellikle güçlü düşmanlara karşı verdiğiniz savaşları daha kolay hale getirmek için sizlere bir kaç ipucundan bahsedeceğiz. Bu tür oyunlarda kontrol ettiğiniz karakter her yöne gidebilir ama kamera siz çevirmediğiniz sürece aynı yönü gösterecektir. Savaş esnasında görüş açısından bu sizi sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle ilk olarak Assassin’s Creed: Odyssey‘da kamera kilitleme özelliğinden bahsedelim.

Assassin’s Creed: Odyssey kamerayı düşmana kilitleme

Kameranızı düşmanlara kilitleme seçeneği neredeyse her karşılaşmada kullanışlıdır. Bu sayede onların saldırılarından kaçınabilecek ve sizinkini daha hassas bir şekilde kullanabileceksiniz. Genellikle karakterinizin bir grup düşmanla savaşması gerekir – aralarında geçiş yapmak için doğru analog çubuğu kullanın. Bunu, şu anda kilitli olduğunuz bir düşman uzaklaştığında yapın. Kamerayı kilitlediğiniz zaman siz haraketli bir şekilde oynadığınızda kamera sürekli kendiliğinden baktığınız yöne dönecektir. Kamera düşmana kilitli olduğundan düşman sürekli göz önünde olacaktır.

Bu özellik ayrıca Dodge ve Parry yaparken de işe yarar.

Assassin’s Creed: Odyssey Dodge ve Parry

Assassin’s Creed: Odyssey‘de atlatmalar (dodge) çok önemlidir – bu, karakterinizi hayatta tutmanın en temel yoludur. Dövüşlerin çoğu için düzenli atlatmalar canınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Atlatma düğmesini basılı tutarak da dodge gerçekleştirebileceğinizi unutmayın. Bu hareketi, örneğin bir düşmanın güçlü bir saldırı kullanmak üzere olduğunu fark ettiğinizde (geniş vuruş veya hücum) kullanın.

Ancak, kendinizi savunmanın tek yolu kaçmak değildir. Karakteriniz de savuşturabilir (parry) . Bunu kullanmanın varsayılan yolu, L1+R1 (PS4) veya LB+RB (XONE) tuşlarına basmaktır – bir düşman saldırıya başladığında her iki düğmeye de basın. Başarılı bir savuşturma (kıvılcımlarla işaretlenir) düşmanın saldırmasını durdurur ve onları kendi saldırılarınıza karşı savunmasız hale getirir (yukarıdaki resme bakın).

Okçularla karşılaştığınızda kaçmak ve savuşturmak yeterli olmayabilir. Onlara olabildiğince hızlı ulaşmaya ve öldürmeye çalışın, özellikle de karakterinizi zehirleyebilecek veya ateşe verebilecek oklar kullandıklarında. Bazı düşmanlar da dövüş sırasında silahlarını değiştirebilir. Yay kullanmalarını istemiyorsanız onlara yakın durun.

[ctu_ultimate_oxi id=”47″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed: Odyssey Savaş Sistemi – Tecrübe Seviyesi