HaberYarış Oyunları

Gran Turismo 7 PS5 Versiyonunda Garip Bir Işın İzleme Kısıtlaması Var

Polyphony Digital, Gran Turismo 7’nin bazı özelliklerinde ışın izleme özelliğine sahip olmasına rağmen sürüş sırasında kullanılamayacağını doğruladı.

Gran Turismo 7, Sony’nin yakında çıkacak en büyük özel oyunlarından biri ve yarış simülasyonu serisini ilk kez PlayStation 5’e getiriyor. Sony’nin Gran Turismo 7’nin ilk fragmanından hayranlar, bunun yeni nesil konsollarda şimdiye kadarki en etkileyici görsellerden bazılarını sunacağını biliyorlardı. Ancak, erken fragmanın en azından vaatleri biraz abarttığı görülüyor. Gran Turismo yaratıcısı Kazunori Yamauchi, o zamandan beri Gran Turismo 7’nin oyun sırasında ışın izleme teknolojisine sahip olmayacağını açıkladı.

Gran Turismo 7’nin ilk fragmanı muhtemelen hayranların zihninde güçlü bir şekilde öne çıkıyor. Bir fragmanda, gövdesinden dinamik olarak yansıyan ışıkla güzel bir Porsche 917 görüyoruz. fragmanın yanları, Porsche 917’yi birçok açıdan gösteren aynalı yansımalarla yükseliyor. Işın izlemenin bir oyuna, özellikle de araç kalitesinin oyuncular için bir öncelik olduğu Gran Turismo 7 gibi yarış simülasyonu oyunlarına neler ekleyebileceğinin muhteşem bir örneği. Ancak görünüşe göre bu, Gran Turismo 7’nin oynanışı için bir öncelik değil.

Japonya’nın Game Watch etkinliğinde konuşan Yamauchi, Gran Turismo 7’de ışın izlemenin kullanılmasının yalnızca sınırlı yolları olduğunu doğruladı. Işın izleme, Gran Turismo 7’nin tekrar oynatma kliplerine ve oyuncuların araçlarını görüntülemek üzere sahneleyebilecekleri oyun garajında etkin olacak. Başka bir deyişle, ışın izleme, PS5’in oyun işleme ile ilgilenmediği durumlarda yalnızca çok sınırlı bir kapasitede kullanılabilecek. Daha net bir şekilde mi açıklayalım. Işın izleme yarış esnasında kullanılamayacak.

Yamauchi bunun nedenini açıkça belirtmese de tahmin edebiliyoruz. Işın izleme, önemli miktarda işlem gücü gerektirir ve bu, oyunun ortasında değerli bir kaynaktır. Yamauchi’nin tek söylediği, eğitim sırasında ışın izleme eklemenin “gerçekten zor” olacağıdır. Polyphony Digital, ışın izlemenin heyecan verici olduğu kadar, oynanışın ve görsel doğruluğun diğer yönleri için PS5’in kaynaklarını kullanmaya öncelik vermeyi açıkça seçmiştir.

Gran Turismo 7’nin oynanışında ışın izlemenin kullanılmayacağının teyidi, tam tersini umut eden bazı hayranları hayal kırıklığına uğratabilir. Ne de olsa ışın izleme, yeni nesil konsolların gelişinden önce sıkça bahsedilen bir özellikti ve Gran Turismo 7’nin duyuru fragmanı, özellikle ışın izleme ile ilgiliydi. Buna rağmen, PS5, pazarlamanın inanmamızı istediği kadar ışın izleme için hazır olmayabilir.

Sonuç olarak, ışın izleme, platformdan bağımsız olarak, video oyunlarında hiçbir zaman çoğu kişinin istediği kadar mevcut olmayabilir. Geliştiriciler, ışın izlemenin gerektirdiği kaynaklara göre öncelik vermek için her zaman başka bir şey bulabilecekler. Gran Turismo 7 oyununun ışın izleme özelliğine sahip olması harika olurdu, ancak Polyphony Digital bunun yerine oyunun çözünürlüğünü ve kare hızını yükselttiğinden, bu olmadan genel olarak daha iyi bir oyun olacağı kesin.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022’de PS4 ve PS5’te çıkıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Rol Oyunu

The Witcher 3'ün Yeni Nesil Sürümü Yine Ertelendi

Simülasyon

SnowRunner, PS5 ve Xbox Series yükseltmesini Mayıs sonunda alacak

Minecraft

Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S'de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Logitech G923 – Yeni Oyun Direksiyonu